Jarní kynologická akce zaujme milovníky psů i aktivní myslivce

21. 2. 2024 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Jarní svod loveckých psů a Den kynologie se uskuteční v sobotu 20. dubna na Svatém Linhartu. Přednášky a ukázky začnou v 9 hodin a dozvíte se na nich o největších rizicích, která psům hrozí v přírodě, jejich ochraně a jak jim pomoci při úrazu. Členové Záchranné kynologické brigády Karlovarského kraje ukáží postup při vyhledávání zraněných a policisté předvedou, jak psi pomáhají při vyhledávání drog nebo zadržení pachatele.

Jarní svod loveckých psů je důležitou událostí pro majitele loveckých plemen, kteří chtějí se svým svěřencem dále pracovat, jezdit na výstavy nebo ho zařadit do chovu. Na jarním svodu získají první informaci o vývoji psa a jeho vhodnosti pro uchovnění. Přihlášeni mohou být psi od 6 měsíců.

Posouzení exteriéru přihlášených psů se ujme Jana Šmídová, rozhodčí pro posuzování exteriéru loveckých plemen. Psi budou hodnoceni podle kategorií Mezinárodní kynologické federace a výklad bude doplněn o charakteristiku a využití jednotlivých loveckých plemen.

Více informací a přihlášky získají zájemci na webových stránkách Okresního mysliveckého spolku Karlovy Vary (www.oms-karlovyvary.cz) nebo na e-mailu jednatele spolku, pana Milana Kottka (oms@oms-karlovyvary.cz), případně na telefonním čísle jednatele 602 100 669.

Lovečtí psi ukáží práci v terénu, společenská plemena zatancují

Během dalších bodů programu se přesvědčíme, že dobrý nos mají jak lovečtí psi, tak ti „pokojoví“. Myslivci ukáží dohledávku a přinášení aportu. Společenská plemena se předvedou při hledání ztracených předmětů a v disciplíně dog-dancing.

Na Linhartu si během Dne kynologie vyzkoušíme také laserovou střelnici. Otevřená bude kavárna, lanové centrum a k dispozici budou koše s ohněm a buřty na opečení. Program ukončíme ve 14 hodin. Vstup na akci je zdarma a doprovodný program je přístupný široké veřejnosti.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum