Festival představí zajímavé a zábavné metody usnadňující učení

13. 4. 2023 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Zajímáte se o kreativní vzdělávání a chtěli byste se o něm dozvědět více? Pak si nenechte ujít festival Není mi to FUK!, který startuje dnes v Karlových Varech a potrvá až do 23. dubna. Akce nabídne pedagogům, dětem, rodičům i kulturním pracovníkům nové možnosti ve vzdělávání. Na programu jsou workshopy, dílny či třeba nevšední procházka lázeňským městem. Festival se koná za podpory Karlovarského kraje.

Učení prostřednictvím umění a uměleckého myšlení je efektivní cestou, jak se připravit na výzvy současného i budoucího světa. Vytváří nesoutěživé a podnětné prostředí, které podporuje radost z učení, rozvíjí různé cesty poznávání a vnímání a otevírá prostor pro spoluvytváření hodnot. Učitelům, školám, odborníkům nebo umělcům nabízí FUK možnosti, jak mohou uměním proměnit vzdělávání. Všem zájemcům pak ukazuje umění jako prostředek k proměně člověka. To vše se odráží také v tématu třetího ročníku, jímž je právě proměna.

Akce probíhá v rámci Světového týdne kreativity a inovací (World Creativity & Innovation Week) a Česká republika se tak připojuje k sedmdesátce zemí po celém světě oslavujícím rozmanité formy kreativity. Festival pořádá v Karlových Varech DIZAJNPARK ve spolupráci s neziskovými organizacemi Paměť národa, SE.S.TA, spolky Vzbuďme Vary a CirkusCeres. Veškeré doplňující informace, program a přihlášky lze najít na těchto webových stránkách.

Zdroj: http://www.kr-karlovarsky.cz/krajske_listy/Stranky/

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum