Farmářské trhy

šestá sezóna

Vstupné

zdarma

Farmářské trhy se konají pro velkou oblibu každoročně již od roku 2010 v období od března do prosince před Městskou tržnicí v K. Varech.

Koupit zde můžete zejména potraviny: kvalitní máslo, pečivo, čerstvou drůbež, sýry, jogurty a další mléčné výrobky, těstoviny, med, frgály, uzeniny, koření, sazenice, zeleninu, houby, čaje..

Tak nezapomeňte: od 11.00 hod. mezi Tržnicí a přestupní stanicí městské dopravy ve Varšavské ulici.

Září 2016

Návštěvníci na svých místech najdou své oblíbené prodejce, např.  s čerstvými chlazenými rybami z Třeboně, s chlazenou drůbeží (tentokrát  lze zakoupit nejenom celá, ale i porcovaná kuřata). K mání bude kozí mléko, kozí jogurty a sýry, z kravských mléčných výrobků bude v nabídce máslo, sýry, jogurty, tvaroh aj. Chybět nebudou knedlíky karlovarské, houskové, bramborové i borůvkové. Prodávat se budou houby - hlíva ústřičná, grilovací žampiony aj., med, uzeniny, paštiky, cukrářské a pekařské výrobky vhodné i pro diabetiky. Novinkou zářijového trhu budou různé druhy sirupů, včetně ochutnávky letošního sirupu z plodů černého bezu nebo kopřivového se zázvorem.

Chybět nebudou čerstvé bylinky a čerstvé sezonní ovoce a zelenina. Návštěvníci si budou moci vybírat z mnoha odrůd jablek od letních až po jablka na uskladnění. Cena se bude pohybovat od 10,-Kč za 1 kg, v prodeji budou i švestky, hrušky, maliny, blumy, brambory, česnek, okurky, dýně, papriky, rajčata aj.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu. 

Termíny

Pátek 18. 11. 2016 od 11.00
Pátek 16. 12. 2016 od 11.00

Farmářské trhy v Karlových Varech pořádá městská společnost KV CITY CENTRUM.

Fenomén farmářských trhů

Stále více lidí objevuje návrat k přírodnímu způsobu života a zdravému stravování. Vědí, že produkty z farmářských trhů jsou z ekologického zemědělství, ve kterém se hospodaří šetrným způsobem jak ke zvířatům, tak přírodě.

Záměrem farmářských tržišť je obnovení tradice zemědělských tržnic a zároveň podpora českých zemědělců a chovatelů.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum