Farmářské trhy

šestá sezóna

Vstupné

zdarma

Farmářské trhy se konají pro velkou oblibu každoročně již od roku 2010 v období od března do prosince před Městskou tržnicí v K. Varech.

Koupit zde můžete zejména potraviny: kvalitní máslo, pečivo, čerstvou drůbež, sýry, jogurty a další mléčné výrobky, těstoviny, med, frgály, uzeniny, koření, sazenice, zeleninu, houby, čaje..

Tak nezapomeňte: od 11.00 hod. mezi Tržnicí a přestupní stanicí městské dopravy ve Varšavské ulici.

KVĚTEN 2016

Nepřeberné množství kvalitních potravin a výrobků od farmářů a prvovýrobců nabídnou květnové farmářské trhy. Již v pátek 20. května od 11 hodin do vyprodání zásob najdou návštěvníci oblíbené i nové prodejce na prostranství před budovou Tržnice ve Varšavské ulici.

Mezi novinkami se objeví čerstvé nesušené těstoviny z pravé semolinové mouky, které jsou lisovány na originálních bronzových matricích. K těstovinám bude možné přikoupit kečupy a omáčky bez přidané vody, barviv a škrobu. Standardní nabídka ryb bude rozšířena o lososového pstruha, pestrý výběr bude i v sortimentu rybích salátů. Prodejce s čerstvou drůbeží nabídne porcované  i celé krůty, kuřata a i kachny. U stánků s kořením mohou návštěvníci ochutnat nové druhy koření, např. směs „Mrňous gril", která je určená pro děti a obsahuje zejména sezamová semínka. Jako základ dětských zeleninových polévek pak poslouží směs „Smíšek".

Další novinkou bude kustovnice v podobě čisté stoprocentní šťávy nebo sirupu. 

Termíny

Pátek 16. 9. 2016 od 11.00
Pátek 21. 10. 2016 od 11.00
Pátek 18. 11. 2016 od 11.00
Pátek 16. 12. 2016 od 11.00

Farmářské trhy v Karlových Varech pořádá městská společnost KV CITY CENTRUM.

Fenomén farmářských trhů

Stále více lidí objevuje návrat k přírodnímu způsobu života a zdravému stravování. Vědí, že produkty z farmářských trhů jsou z ekologického zemědělství, ve kterém se hospodaří šetrným způsobem jak ke zvířatům, tak přírodě.

Záměrem farmářských tržišť je obnovení tradice zemědělských tržnic a zároveň podpora českých zemědělců a chovatelů.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum