Evropský týden mobility letos v Karlových Varech cílí na pěší, hromadnou a bezpečnou dopravu

8. 9. 2023 | MMKV, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Město Karlovy Vary se připojí k tradiční kampani Evropský týden mobility, která je iniciativou Evropské komise od roku 2002. Aktivitami na podporu udržitelné dopravy ve městě, ale také zdraví a zdravého životního stylu, se Karlovy Vary zapojují do kampaně již od roku 2007. Motto letošního ročníku zní „Neplýtvej energií: Kombinuj a jeď! 

„V duchu letošního tématu jsme se zaměřili na aktivity, které podporují hromadnou dopravu, představují ji jako jednu z cest k úspoře energie a formu dopravy šetrné ke klimatu a životnímu prostředí. Zaměříme se rovněž na pravidla bezpečného chování a provozu na silnicích a také na chůzi jako energeticky úspornou formu pohybu po městě,“ vysvětluje radní pro oblast dopravy Petr Bursík.

Evropský týden mobility se obvykle odehrává od 16. do 22. září, v Karlových Varech ale začnou tematické akce již 9. září, a to zážitkovým a zábavným programem Světa záchranářů mimo jiné s podtitulkem Desatero správného cestujícího s Dopravním podnikem Karlovy Vary. Evropský týden mobility v Karlových Varech zahrnuje i tradiční celorepublikové výzvy Pěšky do školy a 10 000 kroků. Zábavné i edukativní akce pro rodiny s dětmi se budou odehrávat rovněž na Farmě Kozodoj a hřišti ZŠ Konečná, Svět záchranářů připravuje program „Na silnicích bezpečně“ a Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary uspořádají Goethovu geologickou vycházku.

Vstup na všechny akce bude zdarma.

Kompletní program Evropského týdne mobility v Karlových Varech je dostupný na webu magistrátu města - https://mmkv.cz/cs/aktuality/evropsky-tyden-mobility-letos-cili-na-pesi-hromadnou-bezpecnou-dopravu

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum