​Čtyři města Karlovarského kraje bojují o titul

11. 1. 2021 | Historie, Soutěže, Z Infocentra, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Horní Slavkov, Cheb, Karlovy Vary a Žlutice bojují o titul Historické město roku 2020.

Čtyři města Karlovarského kraje se zapojila do soutěže o titul Historické město roku 2020. Z krajského kola, ve kterém se tato města utkají mezi sebou, vzejde postupující do celostátního kola soutěže. V tom pak bude dále usilovat o vítězství mezi městy z dalších krajů České republiky. Zda do celostátního kola postoupí Horní Slavkov, Cheb, Karlovy Vary nebo Žlutice, rozhodne hodnotící komise. V té zasednou kromě pracovníků památkového ústavu v Lokti také zástupci Ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Vítěz krajského kola získá kromě postupu také pamětní list a finanční odměnu. Titul Historické město roku se uděluje jako ocenění za nejlepší přípravu a realizaci v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.

Jsem velmi ráda, že se města našeho kraje do soutěže přihlásila. Jsem přesvědčená o tom, že rozhodně mají co nabídnout a pevně věřím v jejich úspěch. Zároveň si myslím, že by se mělo do soutěže zapojit více měst, k čemuž se je budeme snažit v následujících ročnících motivovat,“ uvedla krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková, která byla dlouhodobě garantem a předsedkyní sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Vítěz celostátního kola soutěže bude slavnostně vyhlášen u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel v dubnu 2021. Kromě práva využívat titul „Historické město roku 2020“ získá hlavní cenu – 1 000 000 korun, umělecké dílo z českého křišťálu a pamětní grafický list od předních českých umělců.

Přehled přihlášených měst a informace o nich je možné dohledat na webu soutěže. https://www.historickasidla.cz/ 

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

Zdroj: http://www.karlovarskenovinky.cz/zpravy/regiony/ctyri-mesta-karlovarskeh...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum