Český rozhlas Karlovy Vary oslaví 20. narozeniny Karlovarského kraje

1. 6. 2020 | Z Infocentra, Z Karlových Varů

Český rozhlas Karlovy Vary přichází u příležitosti 20. výročí krajů České republiky se speciální rubrikou Dvacítka Karlovarského kraje. Od června do poloviny října se mohou posluchači každý pátek a sobotu těšit na nejkrásnější místa a zajímavosti karlovarského regionu. 

Speciální rubrika zavede posluchače nejen do všech lázeňských měst v kraji, ale také například do CHKO Slavkovský les, do Národní přírodní rezervace Soos nebo Krušných hor na Boží Dar a Klínovec. Představí relikviář svatého Maura, chebský Špalíček či naší nejmladší vyhaslou sopku Komorní hůrku. Zprostředkuje návštěvu památek jako je hrad v Lokti, zámek Kynžvart a klášter v Teplé a seznámí s historií tradičních značek Moser nebo Becher, ale i dalších. 

„Český rozhlas Karlovy Vary ke Karlovarskému kraji rozhodně patří. Jsme jeho součástí a jsme na to náležitě pyšní. Speciální rubrikou Dvacítka Karlovarského kraje chceme posluchače nejenom inspirovat k výletům, ale také podpořit cestovní ruch v našem regionu,“ uvedl vedoucí programu Českého rozhlasu Karlovy Vary Radim Jehlík. 

Posluchači se v nové rubrice Dvacítka Karlovarského kraje dozvědí místní zajímavosti z vlastivědné, přírodovědné, historické, architektonické nebo kulturní oblasti. 

Rubriku Dvacítka Karlovarského kraje bude vysílat Český rozhlas Karlovy Vary po dobu 20 týdnů od června do poloviny října v pátek po 14. hodině a v sobotu po 11. hodině.

Tisková zpráva Českého rozhlasu Karlovy Vary 

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum