Bazén Thermalu přivítal první hosty

23. 8. 2021 | Z Karlových Varů, Zdraví a lázeňství

Ikonický bazén hotelu Thermal s nejkrásnějšími výhledy na historické lázeňské centrum Karlových Varů byl v neděli po poledni otevřen veřejnosti. V rekonstrukci jsou zatím části saunového centra, které by mohly být zpřístupněny do konce roku. Thermal včetně bazénu je srdcem festivalu.

„Svalil se z nás obrovský balvan, a když vidím radující se děti v bazénu, tak je to pěkný pocit,“ komentoval událost ředitel hotelu Thermal Vladimír Novák. Původně měl být totiž bazén otevřený na začátku června a pak se termín ještě třikrát posouval. Důvodem byly nedodělky kvůli chybějícím materiálům na trhu.

Symbol stejný jako oplatky

„Aktuálně je otevřená bazénová část a část šaten a sprch,“ uvedl Jaroslav Zonyga, provozní ředitel společnosti Saunia, která bazénové centrum provozuje. „Zbývá dodělat ikonický snack bar, který bude nyní otevřený pro zákazníky bazénové části, nikoli pro zákazníky z ulice, jak to bývalo. Také chceme dodělat co nejdříve restauraci, která bude v nejvyšším pátém patře s nádhernými výhledy do centra města,“ pokračoval ředitel. Saunové centrum by podle něj mělo být hotové koncem roku.

„Hotel Thermal je symbolem Karlových Varů stejně jako lázeňské oplatky nebo karlovarská becherovka, takže pro nás je velmi důležité, že se podařilo bazén zrekonstruovat,“ uvedla karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), která je současně místopředsedkyní představenstva státní společnosti Thermal - F, jež má hotel a bazénové centrum ve správě.

Vstupné zatím nižší

Práce nejsou dokončené, takže kvůli tomu budou podle Zonygy nižší ceny vstupného. V neděli byl bazén přístupný veřejnosti odpoledne do 18 hodin za stovku, přičemž vstupné půjde na podporu moravských vesnic poškozených tornádem. Od pondělí 23. srpna je vstupné stanoveno na sto padesát korun na tři hodiny, otevřeno bude od 10 do 18 hodin. Místní senioři navíc získají možnost pořídit si za tisíc korun vstupenku neboli plavenku na deset vstupů do bazénu za deset týdnů. „To vychází na sto korun za jeden vstup,“ poznamenal ředitel. Kapacita bazénu je teď sto padesát lidí, ale nakonec to bude až tisíc návštěvníků.

Ceny, které Saunia nastavila pro běžný provoz po dokončení komplexu a které jsou kvůli své výši kritizovány na sociálních sítích, Zonyga obhajuje. „Refl ektují to, že jsme v nejlepším bazénu v Česku,“ podotkl s tím, že bazény v okolí mají často i vyšší ceny.

Zdroj: Právo
Autor: Rudolf Voleman 

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum