Altán pramene Svoboda

Osmiboký dřevěný sloupový altán byl postaven v devadesátých letech 19. století nad nově zachyceným pramenem v prostoru pod Bernardovou skálou mezi Mlýnskou kolonádou a Lázněmi III. Vývěr pramene, nazývaný od roku 1946 pramen Svoboda, situovaný přímo v altánu na hlavním lázeňském korzu, je častou zastávkou návštěvníků Karlových Varů.

Více historie

Fakta o altánu pramene svoboda

Typ památky: osmiboký dřevěný sloupový altán
Poloha: u Lázní III na levém břehu říčky Teplé uprostřed lázeňské části města Karlovy Vary
Období výstavby: 90. léta 19. století
Oficiální zpřístupnění: 90. léta 19. století
Prameny: Pramen Svoboda
Přístupnost: volně přístupný

Přístup ke kolonádě

Přístup č. 1: K altánu pramene Svoboda dojdete z lázeňského centra města od Vřídla po levém břehu říčky Teplá kolem Mlýnské kolonády až před Lázně III. Vývěr pramene se nachází přímo v dřevěném altánu. Krátká procházka lázeňským centrem města je dlouhá asi 600 metrů a zabere Vám zhruba deset minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 1 nebo MHD č. 4  na konečnou zastávku „Lázně III“ a odtud zhruba 200 metrů přes Lázeňský most přes říčku Teplá dojít po Mlýnském nábřeží kolem Lázní III přímo k altánu.

  • Pramen Svoboda

    (61,7 °C)

    Byl objeven v druhé polovině 19. století při stavbě Lázní III. Své nynější jméno má od konce 2. světové války. Dříve se jmenoval Lázeňský, poté nesl jméno Františka Josefa I. Altán s pramenem najdete mezi Lázněmi III a Mlýnskou kolonádou.

Poloha

Mapa hotelu

Altán pramene Svoboda


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum