Zpívající strom, světelné brány, fontány i čepice rozsvítily letošní Vánoční trhy v Karlových Varech

30. 11. 2019 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

V Karlových Varech právě probíhají adventní slavnosti na prostranství před Mlýnskou kolonádou a hotelem Thermal. Vánoční trhy zkrášluje bohatá výzdoba, nové tržní stánky a bohatý kulturní program.

Jednou z rarit je „zpívající strom“, který návštěvníci najdou u jezírka ve Dvořákových sadech. Strom je vyzdoben řetězem ze 4 tisíc LED diodových světel ve tvaru kuliček. Tento světelný doplněk je interaktivní – umí reagovat na intenzitu zvuků v jeho blízkosti. Stačí zatleskat nebo zazpívat a na stromě se začnou tvořit různé světelné efekty.

Jde o novinku, na jejímž vývoji se podílela společnost MK Mont ve spolupráci partnerskou společností v Kanadě. Zde se tato vánoční výzdoba stala výrobkem roku. Technologii, na které je interaktivní světelný řetěz založen, využívají kanadští námořníci ve svých ponorkách k monitoringu zvuku pod hladinou.

Efektní vánoční výzdobu v centru Karlových Varů tvoří další světelné řetězy na stromech a několika mostech. K vidění jsou světelné fontány u hlavní pošty a na Staré louce, brána u Thermalu, figury andělů, velké vánoční čepice a řada dalších světelných prvků.

Vánoční trhy v Karlových Varech začaly v sobotu 30. listopadu a potrvají do 26. prosince. Od neděle 1. prosince je doprovází pestrý program na Mlýnské kolonádě. Vánoční strom se nachází u Thermalu a slavnostně rozsvícen bude v byl v neděli 1. prosince.

Program Vánočních trhů v Karlových Varech

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum