Karlovy Vary

Vítejte v Karlových Varech

Vzdálenost od Varů: 0 km

Karlovy Vary (Karlsbad) jsou největším lázeňským městem v České republice. Vysoká koncentrace přírodních termálních pramenů, hluboké, malebné údolí říčky Teplé, strmá údolí skalnatých výstupků a zalesněné kopce z nich dělá město s velkým přírodním bohatstvím a neotřelými vyhlídkovými příležitostmi.

Malebné místo vznikalo od konce 19. a počátku 20. století ve stylu historismu a secese, a to dle návrhů světově proslulých architektů F. Fellnera a H. Helmera z Vídně. Tito vizionáři si uvědomovali velký význam Karlových Varů pro budoucnost.

Město se vyznačuje noblesními vilovými čtvrtěmi na svazích údolí a ve vzdálených předměstích. V Karlových Varech je množství hotelů, penzionů parků a lesů, které obsahují výjimečné pavilony včetně vyhlídkových věží a letních domů, doplněných rozsáhlou sítí stezek a cest.

Karlovy Vary, kosmopolitní, stylové město s neopakovatelnou atmosférou, byly vždy cílem evropských hlav států a královské rodiny, šlechticů, státníků a politiků, slavných spisovatelů, skladatelů a vědců. Mezinárodní význam města je podtržen existencí svatostánků několika různých náboženství.

Poloha

Mapa hotelu

Karlovy Vary


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum