Příběh skleněné vánoční ozdoby

výstava

Vstupné

60 / 40 Kč

Muzeum Karlovy Vary zahajuje v sobotu 19. listopadu výstavu s názvem "Příběh skleněné vánoční ozdoby". Výstava přiblížuje způsob vyroby skleněných foukaných vánočních ozdob a historii vánočních ozdob. Návštěvníci zhlédnou výrobky manufaktury Koulier z Oflendy na Hlinsku a společnosti Glassor z Liberce, které se výrobou vánočních ozdob zabývají. Výstava představí následné kolekce skleněných foukaných ozdob, které budou vystavené na vánočních stromcích - „Pocta lázeňským lesům“, „Vlastenecké perníčky“, „Severská kolekce“ inspirovaná Islandem, marcipánem a cukrovím inspirovaná „Marcipánová kolekce“ a kolekce „Mašinky“, jejíž tvůrci se nechali inspirovat lokomotivami a vagónky.

Expozoci doplňují tradiční ozdoby z Krušnohoří, které používali naši předkové, dále bude možné zhlédnout dokumentární film, který představí ruční výrobu ozdob, vystaveny budou i základní pomůcky používané v manufaktuře Koulier. 

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Na vernisáži se bude konat tvůrčí dílna a návštěvníci si mohou nazdobit skleněnou vánoční ozdobu hvězdičku. Vernisáž se koná v 15 hodin.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum