Play it again – Studio Najbrt

Vstupné

60 / 30 Kč

Výstava Studia Najbrt představí 28 let trvající spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. Výběr z mnoha podob jednotlivých ročníků bude představen především plakáty, tiskovinami ale i mnoha dalšími předměty, které každoročně pro festival vznikají. Práce Aleše Najbrta, Zuzany Lednické, Marka Pistory, Jakuba Spurného, několika dalších designérů a s nimi spolupracujících fotografů, architektů a režisérů budou vystaveny v Galerii umění Karlovy Vary.

Termíny

2. 7. 2022 do 28. 8. 2022

Komentovaná prohlídka výstavy – středa 6.7.2022, 17.00 hodin

Kdo se dívá zpětně na karlovarské identity, může vidět střídání rukopisů a s nimi střídavé nahazování a zase shazování elegance i kličkování momentálně prosaditelných návrhů. Mít v rukou zakázku víc než čtvrt století je výjimečná příležitost. To ale nepočítá se situací, kde se ani po letech nikdy přesně neví, co čeká za obzorem jednoho roku, a každý podzim se začíná, jako by žádný odkaz neexistoval. Pestrost přístupů varských vizuálů ale dobře ilustruje procesy a profil studia, kde každoroční interní soutěž může vyhrát někdo jiný,“ charakterizuje členitost karlovarských designů katalog k výstavě.

Jedno ale ve Studiu Najbrt zůstává: „Dáváme signál, že ve Varech to žije, něco se tam děje. Pořád se snažíme vymyslet něco nového a lidi vyprovokovat. Ať už se jim to líbí nebo nelíbí, štve je to, jsou nadšení, chtějí přijet… Nutíme je zaujmout postoj.

Michal Nanoru

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum