Pavel Janouškovec – výstava z cyklu výstav „Sekvence času“

Vstupné

zdarma

V termínu od 12. července do 12. září 2021 představí Galerie Green House v Karlových Varech výstavu obrazů plzeňského malíře, grafika a fotografa Pavla Janouškovce (*1961).

„Pro svoji letošní samostatnou výstavu z cyklu výstav „Sekvence času“, vybral Pavel Janouškovec převážně nová díla vznikající v období let 2020 a 2021, která vznikla v rámci "covidové" izolace, kdy pandemie zcela ochromila chod naší společnosti, stagnoval pohyb ve městech, ale příroda tvořila dál své proměny barev a světla v čase, jako by se jí problémy civilizace netýkaly, jela si dál svým rytmem ročních období a přinášela tak autorovi v tomto čase sociální izolace nevyčerpatelný zdroj inspirace a námětů pro jeho tvorbu. Nicméně neočekávejte krajinomalbu striktně kopírující realitu, jde o analogické zachycení barevných tvarů vyplývajících z reálné přírody, v nichž se neuplatňuje logika běžného vnímání, ale jen určité zákonitosti barev a tvarů. Tato díla vytváří iluzivní prostor umožňující širokou interakci s divákem, kdy autor prostřednictvím svých děl zobecňuje řád přírody, přičemž neoslabuje emocionální působivost i vícevýznamovost znaků obrazu. Každý obraz je jiný a neopako-vatelný, přesto je poznat ruka autora, která svým nezaměnitelným rukopisem, svojí poetikou a schopností pracovat s naší myslí nám poskytuje prostor k zamyšlení.“

řekla nám  kurátorka Mgr. Petra Janouškovcová.

O autorovi:

Pavel Janouškovec, (*1961) v Plzni,

Malíř, grafik, fotograf. Autor žije a tvoří v Plzni.

Studoval v letech 1977 – 1983 v ateliéru akademického malíře Jaroslava Šindeláře a Jiřího Patery.

Autor od roku 1984 pravidelně vystavuje na celé řadě samostatných výstav nejen v České republice, ale i v zahraničí (USA, Belgie, Holandsko, Německo atp.), dále také na celé řadě skupinových výstav jako například: Pocta Vincentovi, Klatovy (Galerie U Bílého jednorožce, červenec-srpen 1990), International Group Exhibition, Brunssum, Holandsko (1993, 1995), Euro - Arts 99, Schimveld, Belgie (1999 - cena za malbu), Kolorismus, Jiří Patera a jeho škola v Plzni (Galerie města Plzně září-říjen 2003), Mezinárodní výstava akvarelů v Indonésii (2021 – 3.cena v kategorii abstraktních akvarelů) atd.

Autor je členem Syndikátu novinářů ČR

Kontakt: Pavel Janouškovec, tel: +420 777 800 344, e-mail: pavel@janouskovec.eu

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum