Pátek s hvězdárnou

Večerní pozorování

Místo

Hvězdárna

Vstupné

není uvedeno

Páteční večerní programy jsou přístupny bez předchozí registrace. Uvedené časy platí jako začátek programu, kdy je sraz zájemců před hvězdárnou.

Program uvozuje krátká tematická přednáška. V případě jasné oblohy proběhne pozorování dalekohledy pod jasnou oblohou. Při zatažené obloze proběhne náhradní program dle domluvy..

20:30 POHÁDKY S HVĚZDIČKOU

Kratší verze večerního pozorování vhodná pro rodiče s dětmi od 5 do 9 let. Je laděn spíše pohádkově a odborná astronomie zde není tak úplně na prvním místě.

21:30 Objekty hluboké oblohy pana Messiera

V březnu za bezměsíčných nocí je možno na noční obloze spatřit asi největší množství „mlhovin“, tedy galaxií, kulových hvězdokup a plynných mlhovin, které při svém pátrání po kometách odhalil francouzský astronom Charles Messier. Na jeho počest se každý rok v březnu amatérští astronomové celého světa zúčastňují Messierova maratonu, při kterém se snaží během jediné noci spatřit na vlastní oči co nejvíce objektů ze 110 objektů jeho katalogu. V březnu si proto před každým pátečním večerním pozorováním můžete přijít poslechnout přednášku o těchto skvostech pozorovatelných dobře i běžnými dalekohledy, kterou přednáší odborný pracovník Hvězdárny Františka Krejčího p. Jaroslav Maxa.

Po jejím skončení za jasné oblohy proběhne večerní pozorování oblohy, které je odbornější verzí večerního pozorování vhodné pro děti starší 10ti let a dospělé. Program začíná v době, kdy je již dostatečná tma, je laděn více odborně a hvězdárna zde prezentuje výstupy svých měření a pozorování.

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Detailní informace: http://astropatrola.cz/

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum