Pat a Mat

Vstupné

25 Kč

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Na výstavu je vstupné pro všechny od 1 do 100 let 25 Kč. Děti do jednoho roku mají vstup zdarma.

Kdo by neznal dva pověstně nešikovné kutily, pro které není žádná komplikace překážkou, umí si vždy poradit a své kutění si i patřičně užít. Na výstavu věnovanou Patovi a Matovi, která začíná v Muzeu Karlovy Vary v neděli 3. března tentokrát bez vernisáže, můžete zamířit hned z divadla. Městské divadlo uvede v neděli představení o Patovi a Matovi.

Příběhy dvojice kutilů jsou známé dobře nejen u nás, ale po celém světě. Poprvé se dvojice kutilů objevila v roce 1976 v seriálu „... a je to!“, pod jmény Pat a Mat jsou známí od roku 1985.

Na interaktivní výstavě se návštěvníci mohou  těšit na animační dílnu s PRAXINOSKOPEM, originální scény a loutky z oblíbeného večerníčku, či na hernu a fotokoutek. Seznámí se s historií natáčení večerníčkového seriálu i s dějinami animace jako takové.

Malé děti určitě zaujmou molitanové kostky, ze kterých budou moci skládat veselé obrázky s Patem a Matem, starší děti budou moci zúročit své nabité znalosti z výstavy při luštění křížovky. Všichni dohromady ale určitě ocení možnost navštívit komorní kino, které bude pro návštěvníky výstavy promítat film PAT a MAT i film o tom, jak se takový film natáčí.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum