Lidé v Karlových Varech mohou opět třídit bioodpad

19. 4. 2013 | Tipy a rady

V reakci na velký zájem o třídění bioodpadu v loňském roce byl navýšen počet stanovišť i a počet nádob na tuto komoditu.

Pilotní projekt likvidace bioodpadu, který město Karlovy Vary spustilo na jaře loňského roku, se setkal s velkým ohlasem. Zájem o ukládání tohoto druhu odpadu do speciálních nádob u obyvatel města postupně rostl a v souvislosti s tím byly také v průběhu roku navyšovány počty stanovišť a nádob na nich umístěných. Celkem bylo na území města rozmístěno více jak 360 nádob na bioodpad a občané vytřídili celkem 113 tun této komodity.

Tento projekt proto v Karlových Varech pokračuje i v letošním roce. Počet lokalit i počet rozmístěných kontejnerů je ve srovnání s minulým rokem podstatně vyšší, po městě je rozmístěno 450 ks nádob o objemu 120 litrů a 153 nádob o objemu 1 100 litrů. Cílem je v maximální míře pokrýt zájem obyvatel.

Město je připraveno vyhovět dalším zájemcům, kteří si o přistavení nádoby na bioodpad mohou zažádat na Odboru technickém Magistrátu města Karlovy Vary, u referentky odboru p. Soprové - tel. 731 605 762, 353 118 165, e-mail – p.soprova@mmkv.cz.

Na stanovištích budou nádoby umístěny permanentně. Jejich vysypání bude probíhat na místě jednou týdně a je zdarma.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum