Karlovy Vary přicházejí s unikátním léčebným programem po respiračním onemocnění (COVID19)

23. 2. 2021 | Z Karlových Varů, Zdraví a lázeňství

Karlovy Vary patří mezi jedny z nejproslulejších lázeňských měst v Evropě. Jsou inovátory ve směru lázeňství a balneologie. Nyní připravili pro své klienty další unikátní program. Účinnou terapii, která je zaměřená na překonání následků respiračního onemocnění.

Prestižní společnost Imperial Karlovy Vary a.s. zastupují dva proslulé hotely: lázeňský komplex Spa Resort Sanssouci**** a luxusní hotel Imperial*****. Oba tyto hotely jsou zároveň klasifikovány jako nestátní zdravotnická zařízení. Doménou těchto objektů je poskytování komplexní lázeňské péče na vysoké úrovni, jejíž základem je využívání místních přírodních zdrojů. V současné době, díky odbornému a kvalifikovanému týmu lékařů, přichází s exkluzivní novinkou zaměřenou pro klienty, u kterých dlouhodobě přetrvávají následky respiračního onemocnění, jako např. dušnost, bolest na hrudi, chronická únava či nespavost. Jejich nová a účinná terapie je doložena následujícími fakty.

V loňském roce koncem října byla provedena pod vedením primářky MUDr. Frankové interní studie. Do studie se přihlásila skupina dobrovolníků – klientů s prodělaným respiračním onemocněním (COVID -19). Interní studií bylo prokázáno, že během relativně krátké léčby se dosáhlo výrazného zlepšení zdravotního stavu klientů. Pozitivní výsledky studie byly jak měřitelné, tak i subjektivní – zlepšení psychické rovnováhy. Vitální kapacita plic se v průměru zlepšila o 12 %, zmírnění vyčerpanosti pociťovalo 85 % klientů. Hlavním cílem a snahou lékařů bylo terapii ještě více zefektivnit a umožnit tak klientům rychlý návrat do běžného života. Na jejich podnět zakoupila společnost Imperial Karlovy Vary unikátní zařízení - „hyperbarickou komoru“. Je to zcela výjimečné vybavení v rámci lázeňského provozu. Hyperbarická oxygenoterapie umožní rychlé a efektivní nasycení krve kyslíkem, což vede k rychlé obnově a rekonvalescenci kmenových buněk, snižuje hypoxii, zpomaluje stárnutí těla, zmírňuje bolest hlavy, eliminuje únavu a stres, zabraňuje infarktu, zvyšuje imunitu, normalizuje arteriální tlak a mnoho dalších.

Několik dní po léčbě, jsme se přímo obrátili na samotné klienty – absolventy interní studie, kteří níže sami zhodnotili a popsali další důležité pilíře programu


pí. Marcela Makovičková (učitelka na ZŠ) po onemocnění trpěla dlouhodobě chronickou únavou a obávala se tak opětovného pracovního nasazení.

Jak se dnes cítíte?
Jsem v dobré fyzické kondici. Určitě je to až poté, co jsem absolvovala Váš léčebný program a starala se o sebe, k čemuž jste mi samozřejmě pomohli a teď se cítím dobře.

Dostala jste se zpět do Vašeho pracovního procesu?
Hodně jsem se obávala únavy. Musím ale říct, že teď už to vnímám dobře! Pracuji naplno! Cítím se dobře fyzicky ale i mentálně. Vnitřně jsem udělala takovou tečku za touto nemocí.

Můžete nám říci, která procedura byla největším přínosem z celého balíčku?
Řekla bych, že mi celkově pomohla péče ze strany doktorky, ale i např. výlety do přírody a venkovní aktivity, které jsme měli během pobytu. Celkově byl pro mě léčebný pobyt mentálně ale i fyzicky velice přínosný.


p. Josef Heřmánek (trenér a správce sportovního areálu Cheb).

Jak se dnes cítíte?
Měl jsem stále potíže po onemocnění, jako např. dušnost, cítil jsem se velice unavený a měl jsem bolesti na hrudi. Z toho důvodu jsem přivítal tu možnost zúčastnit se Vašeho léčebného programu a studie. Pro mě to klidně mohlo být delší. Velmi se mi líbilo prostředí v hotelu Imperial a samozřejmě i léčebné procesy. Oxygenoterapie byla úžasná! Hodinové přísuny kyslíku do těla mi pomohly. Cítil jsem se lépe a bylo to pro mě přínosné. Fyzicky a psychicky se cítím velice dobře. Díky tomu jsem se zapojil zpět do pracovního procesu a opět i do svých koníčků a zájmů, což je sport a především házená.

Na podporu imunitního systému jsme do léčebného programu zahrnuli „infuzi vitaminu C“. Máte pocit, že i tato procedura Vám prospěla?
Bylo to výborné. Během léčby mě doprovázela moje žena, tak jsem tuto proceduru doporučil i jí. Vyzkoušeli jsme ji společně. Dokonce zvažujeme, že znovu přijedeme do hotelu Imperial a využijeme proceduru infuze Vitaminu C.


pí. Magdalena Kaňková (zpěvačka vážné hudby).

Je to několik týdnů po léčbě... jak se cítíte?
V podstatě ten následek toho onemocnění Covid byl oboustranný zápal plic. Byl virový, s tím se nedá nic dělat. Navíc jsem onemocněla infekcí způsobenou zlatým stafylokokem. Takže jsem skončila na plicním ventilátoru. Poté jsem dostala lék Remdesivir a zůstala jsem s plicní podporou kyslíku.

Můžete nám prosím popsat, která procedura z léčebného programu Vám nejvíce prospěla?
Byla to oxygenoterapie. Rozhodně, protože moje plíce dostaly nejvíce zabrat. Takže oxygenoterapie byla pro mě primární kus léčby. Byla jsem 10 hodin za den v absolutním a strašidelném kompresu, stavu. Moje plíce to nedávaly a já jsem kašlala. To mělo za následek zhmoždění mezižeberních svalů a v tomto směru mi hodně pomohl váš odborný personál „fyzioterapeutů“. Věděli, že se potřebuji zbavit té komprese, do které jsem dostala díky covidovému onemocnění. Takžezaplať pánbůh!


Díky získaným poznatkům jsme tak připravili účinnou terapii, která vám pomůže při rekonvalescenci a dostane Vás zpět do formy.

Neváhejte a udělejte více pro své zdraví, „přijeďte se k nám znovu nadechnout“!

TIP pro Vás! Využijte na „respirační lázeňskou péči“ slevu ve formě státního voucheru v hodnotě 4.000,-Kč / osoba, pobyt. Rádi Vám pomůžeme, obrat´te se na nás!
Spa Resort Sanssouci ****
https://www.spa-resort-sanssouci.cz/respiracni-lazenska-pece/

Hotel Imperial*****
https://www.spa-hotel-imperial.cz/interni-studie/O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum