Historie čokolády

Vstupné

70 Kč / 50 Kč

Výstava přibližuje dějiny výroby a prodeje čokolády v Československu. Čokoládový a cukrovinkářský průmysl patřil mezi nejvýznamnější odvětví potravinářského průmyslu v Československu. Jeho tradice se začala budovat už od poloviny 19. století, v období po skončení 1. světové války už měl nálepku tradiční tovární výroby. Velký rozmach v zakládání nových továren na čokoládu pak nastal na území nově vzniklé Československé republiky po roce 1920. Začátkem 30. let 20. století se počet továren vyšplhal na 180 menších či větších továren na čokoládu a cukrovinky. Největší z nich byla továrna Orion.

Mezi tradiční velké výrobce čokolády v Československu patřily také značky pražská RUPA, ZORA v Olomouci, Koukol a Michera v Kutné Hoře, Fiedor v Ostravě, Stollwerck v Bratislavě nebo Fischer, později Figaro v Trnavě.

Vedle tovární výroby byla velmi rozšířená i řemeslná výroba čokolády drobnými cukráři. Řemeslné čokolády a cukrovinky byly velmi populární a trh s nimi byl velmi rozmanitý. Někteří takoví cukráři byli známí po celém Československu i v zahraničí.

Vernisáž se koná 29. listopadu v 17 hodin.

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum