Festival světelných instalací

Festival světelných instalací

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

KRÁLOVSKÁ CESTA KARLA IV – 700 LET S NÁMI je určena pro všechny generace. Přijďte oslavit a uctít odkaz Karla IV. právě do Karlových Varů. Do města, které nese Karlovo jméno.

Zaroveň o tomto víkendu Karlovy Vary rozsvítí svou jedinečnou architektruru světelnými efekty v centru města.

MÍSTA

Alžbětiny lázně | Thermal | Dvořákovy sady
Sadová kolonáda | Mlýnská kolonáda | Tržní kolonáda
Nová louka | Císařské lázně

Celý život Karla IV. byla jedna velká cesta, proto se nabízí název i okruh v daném místě, kde zanechal své stopy. Silná osobnost Karla IV., výjimečné výročí 700 let a nezaměnitelná architektura Karlových Varů jsou základními pilíři celé akce.

Právě vybrané budovy, místa a i sami návštěvníci budou spoluutvářet finální podobu festivalu. Nosnými médii, na kterých se bude doslova zrcadlit odkaz Karla IV. budou mimo jiné fasády budov, vodní vějíře, stromy, apod.

Karel IV. byl vizionář, představil a prosadil celou řadu nových myšlenek, proto i oslava jeho narození by neměla být strnulou vzpomínkou, ale v souladu s jeho odkazem aktem inovativním, inspirujícím a rozšiřujícím obzory návštěvníků. Za použití nejmodernějších technologií představíme nejvýznamnější postavu naší historie, Otce vlasti, krále českého a císaře Svaté říše římské, Karla IV.

Pro návštěvníky bude připravena cesta s 8 zastávkami inspirovanými Karlem IV. První zastávka poskytne velkolepou podívanou, která pozve diváky na cestu s Karlem IV. Jednotlivé zastávky nabídnou pestrou škálu neopakovatelných zážitků. Celý festival zakončí závěrečná videomappingová show, jejíž finální podobu určí přímo na místě diváci.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum