Den otevřených dveří letiště Karlovy Vary

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

zdarma

Akci Den otevřených dveří na letišti Karlovy Vary, která je organizována u příležitosti 90.výročí, kdy zde poprvé přistál londýnský bankéř Andrew Paton Holt, čímž zahájil prakticky provoz tohoto letiště. V tu dobu byla přistávací dráha travnatá, měla 900 metrů a nacházela se v místech té současné. (Oficiální zahájení provozu se datuje do r.1931, kdy byl postaven i hangár a terminál a provoz zahájila i první pravidelná linka)

Akce je naplánovaná na 21.9. 2019 a areál bude otevřen pro veřejnost od 11.00 do 17.00.

Kromě statických ukázek letadel a techniky, bude v areálu i expozice techniky a činností Policie, Hasičů, dětské hry, výstava fotografií v terminálu, ukázka bezpečnostních zařízení pro kontrolu cestujících a zavazadel a přednášky o letectví. K dispozici bude i možnost zakoupit si vyhlídkový let. Vstup do areálu bude zdarma a očekáváme účast až 3000 návštěvníků, zejména dětí a mládeže.

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Doprava z města bude zajištěna Dopravním podnikem KV kyvadlovou přepravou z Tržnice a zpět. Parkování v areálu bude mít kapacitu až 600 vozidel.

Letadla, která budou součástí programu budou přilétat od pátku od 15.00 do soboty do 10.00 a mohou bezplatně parkovat až do neděle do 19.00. Letové ukázky, které budou součástí programu budou v době od 13.00 do 15.00, případně déle, pokud bude potřeba.

Info: https://www.airport-k-vary.cz, 353 360 610, 723 500 000

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum