Altán u Obrazu

dřevěný altán

Poloha: na návrší severovýchodně nad lázeňským centrem Karlových Varů
Období výstavby: 1894
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: 1894
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k objektu

Přístup č. 1: K altánu se můžete vydat 3,4 kilometru dlouhou procházkou po cestě Přátelství malebnými lázeňskými lesy přímo z centra Karlových Varů po modré turistické trase od GH Pupp přes Rozhlednu Diana. Výlet lze zkrátit využitím lanové dráhy na Dianu.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet na konečnou zastávku autobusu MHD č. 6 v Doubí a po modré turistické trase vystoupat asi 2 kilometry k bývalé kavárně Svatý Linhart a dále zhruba 1 km po cestě Přátelství až k altánu. Na Linhartu se nachází rovněž parkoviště pro osobní automobily.

Historie objektu

Bohatě zdobený dřevěný vycházkový altán nechala postavit karlovarská městská rada v roce 1894 na hojně navštěvovaném rozcestí v lázeňských lesích jihozápadně od Karlových Varů. Na rozcestí lesních cest v sousedství býval na jednom ze stromů zavěšen svatý obrázek Panny Marie. Následujícího roku byl však strom poškozen během silné vichřice a v roce 1900 na jeho místě postavena pseudogotická výklenková kaplička v podobě stylizovaného oltáře z bílého mramoru.

Velký, bohatě zdobený dřevěný altán, který prošel v roce 2009 celkovou rekonstrukcí, nabízí lázeňským hostům příjemnou zastávku při toulkách po karlovarských městských lesích. V sousedství altánu si můžete prohlédnout kromě kapličky rovněž kamennou lavici od karlovarského sochaře Huga Uhera.

Podrobné informace o historii altánu u Obrazu

Poloha

Mapa hotelu

Altán u Obrazu


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum