Ve Vřídle se nemýt ani se nekoupat

7. 7. 2016 | MFF Karlovy Vary, Z Karlových Varů

Premiéru má na letošním filmovém festivalu také Vřídlo, které bylo z kryté kopule Vřídelní kolonády přestěhováno do prostoru před ní. Což by mohlo svádět unavené filmové fanoušky k lázni či alespoň osvěžení minerální vodou.

Tryskající pramen je totiž umístěn před Divadelním náměstím, tedy přímo na hlavní festivalové trase, která vede od Grandhotelu Pupp po Thermal až ke Grandhotelu Ambassador Národní dům.

Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) se tryskající venkovní Vřídlo stalo největší atrakcí a bude i ozdobou filmového festivalu. Že by se pramen stal i vyhledávaným pítkem, případně místem k osvěžujícímu koupání, vana je to ostatně skvělá, to primátornepředpokládá. Je totiž střežen kamerovým systémem, a každý uličník tak bude pod dozorem. „Zatěžkávací zkouškou už Vřídlo prošlo, například při karnevalu a zahájení lázeňské sezony, a nic se nestalo. A doufám, že tak tomu bude i o festivalu," uvedl primátor. I Milan Trnka, ředitel Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád, je přesvědčen o tom, že festivaloví návštěvníci budou mít zdravý rozum a nebudou dělat hlouposti.

To už ostatně strážci kolonád jednou zažili. To když si jeden z výtvarníků usmyslel, že do Vřídla, tehdy ještě skrytého v kolonádě, skočí, a také to udělal. Ačkoliv byl jeho plavecký apetit vyhodnocen jako alkoholový exhibicionismus, od té doby se už párty v této kolonádě nepořádají. „Já doufám, že lidé budou mít před tímto přírodním živlem respekt a vodu neznečistí. Když si to budeme přát, možná to vyjde," zažertoval ředitel Trnka. Ostatně koupání je při festivalu oblíbenou kratochvílí. Řeka Teplá by mohla vyprávět.

Autor: Ivana Kalinová
Zdroj: Deník

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum