V Karlových Varech odstartovala kampaň #PijuPrameny

10. 3. 2023 | Z Infocentra, Z Karlových Varů, Zdraví a lázeňství

Karlovy Vary zahájily kampaň Piju prameny. Do této jarní očisty obyvatel města se přihlásilo více, než šest stovek lidí. Organizátory přitom překvapil zájem mladé generace, která většinou vnímá léčivou vodu, jako potřebu nemocných lidí. A že jsou prameny prospěšné všem lidem, to má ukázat právě zahájená kampaň.

Cílem kampaně je připomenout obyvatelům Karlových Varů, že prameny, kolem kterých jejich město vzniklo, jsou jedinečným přírodním zdrojem. Obsahují neuvěřitelné množství prospěšných přírodních látek, které blahodárně působí na tělo i mysl. Prameny, jejichž voda v lázních zdarma nepřetržitě vyvěrá už stovky let, místní Karlovaráci - ke své škodě - příliš nevyužívají. 

V rámci kampaně se přihlásilo přes 590 osob a 450 z nich si následně absolvovalo vstupní vyšetření u lázeňského lékaře. Ten jim na základě toho předepsal pitnou kůru přímo na míru. Se souhlasem zájemců pak následně Institut lázeňství a balneologie vyhodnotí zdravotní přínos léčebné kůry v detailnější studii. 

Pitná kůra začíná od 6. března a přihlásit se do ní může kdokoliv z řad veřejnosti a to na stránkách #pijuprameny - stále pokračuje nábor na studii Institut lázeňství a balneologie.

Do kampaně se z řad osobností zapojila například primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová, známý principál pouličního divadla Viktor Braunreiter a vrcholoví sportovci VK Karlovarsko a HC Energie Karlovy Vary. 

Zdroj: https://www.plzen.cz/video-v-karlovych-varech-odstartovala-kampan-piju-p...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum