UNESCO – UNES – CO a Karlovy Vary

11. 7. 2019 | MFF Karlovy Vary, Soutěže, Z Infocentra, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Po celou dobu Mezinárodního filmového festivalu byl otevřen u Vřídelní kolonády meeting point INFOCENTRA a stánku UNESCO pro informace o tom, jaké jsou přípravy pro vstup našeho města, ale i Mariánských a Františkových Lázní v rámci nominace „Great Spas of Europe“ na Seznam světového dědictví UNESCO.

Kdo šel okolo, mohl si nezávazně zasoutěžit, dát si kávu v baru UNES – CO a třeba si koupit tričko s různými variantami tohoto sloganu (UNES – CO – MILUJEŠ, UNES – CO – SNÍŠ, UNES – CO – VYPIJEŠ). Znalostní soutěž o světové organizaci UNESCO těžká nebyla, proto se jí také za více než týden účastnilo skoro 650 soutěžících. V sobotu odpoledne  proběhlo slavnostní losování a hlavní cenu vylosovala Nora Dolanská, manažerka PR pro UNESCO v Karlových Varech.

O tom, že vyhrála karlovarská rodačka, jsme nevěděli, o to větší překvapení to bylo nejen pro nás, ale i pro ni samotnou. Paní Lenka Kuglerová totiž vyhrála víkendový pobyt v luxusním hotelu v německém Baden Badenu s doprovodným programem:

Ještě chvíli budu tuto radostnou zprávu vstřebávat. Těším se MOC! Jak by ne. Je to naše partnerské město, které ráda poznám osobně.

S kým pojedete?
S kým pojedu, to ještě nevím. Ještě o tom nikdo neví :). Přála bych si doprovod manžela, případně syna.

Paní Lenka Kuglerová pracuje v Karlových Varech jako průvodkyně, o to víc je výhra v rukou povolaného:
Provázím všechny turisty, se kterými se domluvím: česky (tedy i Slováky), rusky a německy. Skutečnost, že se "lázeňský trojúhelník" chystá na zápis do UNESCO, se v mém výkladu odráží již nyní. To je samozřejmé. Kdyby se mnou nemohl jet manžel, jako náhradnice by spoluúčast jistě ocenila i moje kolegyně průvodkyně.

Které místo v Karlových Varech máte ráda a co Vám vadí ve městě při procházkách s turisty?
Osobně mám ráda méně rušná lázeňská místa, stromy, park u letního kina a Richmondu, ale i upravenou část mezi hotelem Pavlov a Thermalem, tam mohu turistům v klidu povyprávět, nikdo nás neruší, nikdo do nás nevráží, nikdo tam nehraje. Těžko vybrat, mám to tady ráda všude.

A co se mi nelíbí?
Již léta marně bojuji s hlučnou a nevkusnou hudební produkci zahraničních pouličních "účinkujících" v celém lázeňském území. To se nelíbí ani mým turistům. Ale když je tam skutečný lázeňský koncert nebo lázeňský klid, jak má být, pak je to krása.

Blahopřejeme paní Lence Kuglerové a přejeme jí krásný pobyt v exkluzivních německých lázních, ve městě,  které je naším partnerským městem a věříme, že zážitky zužitkuje i při své práci průvodkyně.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum