Umění současné Keramky

výstava

Vstupné

60 / 30,- Kč

Výstava s názvem “Umění současné keramky” představí výběr z tvorby žáků, absolventů a pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary, jež byla shromážděna ku příležitosti 150. výročí existence této vzdělávací instituce

Historie školy se začíná psát v roce 1872 ve Znojmě a o padesát let později se na podnět rozvíjejícího se porcelánového průmyslu přesouvá do Karlových Varů, kde své žáky vzdělává a rozvíjí do dnešních dnů, tedy už celých sto let. Jen málokdo místní pro ni však užije jiný název než „keramka“, možná proto, že právě zpracování keramiky a porcelánu dalo naší škole v roce 1923 název a v tomto odvětví škola vzdělává budoucí umělce a řemeslníky dodnes.

Obor Design keramiky a porcelánu se v současnosti zaměřuje především na rozvoj řemeslných dovedností. Absolventi ovládají celý proces výroby porcelánového produktu, včetně jeho dekorování. Naši žáci přitom okusí jak abstraktní tvorbu, tak užité umění.

V posledních letech seale  značně obohatil inventář oborů, které se na škole vyučují. Jedním z nejžádanějších je Grafický design. Žáci tohoto oboru jsou vedeni k samostatné tvorbě propagačních materiálů všeho druhu. 

Od roku 2009 škola začala nabízet  obor Užitá fotografie a média, kde se žáci věnují všem fotografickým žánrům od analogové fotografie, přes dokument a portrét až po ateliérovou fotografii.

V roce 2013 se na naší škole začal vyučovat také obor Oděvní design, kde se učí klasická krejčovina, kterou žáci pod vedením svých učitelů povyšují na uměleckou úroveň.

Nejmladším maturitním oborem je Design skla. Žáci zde navrhují vlastní skleněný produkt, a poté projdou všemi etapami jeho realizace.

Design je neustále se měnící prostředí, a proto se Střední uměleckoprůmyslová škola keramická a sklářská v Karlových Varech snaží na nové trendy, technologický vývoj i společenskou poptávku reagovat a vychovávat mladé umělce, kteří budou orientovaní a najdou v budoucnu své uplatnění.

Na výstavě v Becherově vile uvidí návštěvníci to nejlepší, co bylo v jednotlivých výtvarných oborech v posledních letech vytvořeno. 

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Termín: 11. listopadu. 2022 - 8. ledna 2023
Zahájení: čtvrtek 10. září v 17 hodin
Otevírací doba: otevřeno denně mimo pondělí 10.00 – 17.00 hodin

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum