Svět(lo) nekonečných možností

TFT festival

Svět(lo) nekonečných možností

Vstupné

není uvedeno

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Výstavu můžete v galerii SUPERMARKETwc navštívit až do 29. září 2017 každý všední den od 13 do 18 hodin.

V sobotu 1. července od 17.00 hodin bude v karlovarské Galerii SUPERMARKETwc zahájena výstava netradičních interiérových svítidel Luxiom. Nejde o jeden hotový produkt, ale otevřený a variabilní systém, který je možné díky charakteristickému spojovacímu prvku a trojúhelníkovým segmentům prostorově rozvádět do různých podob a sestavovat různými způsoby i do větších celků.  

Z výchozích základních prvků tak mohou vznikat svítidla nestejných tvarů a velikostí, která navíc nevyžadují oporu žádné další konstrukce. Systém může být díky své modularitě a variabilitě jednoduše přizpůsoben požadavkům konkrétního prostoru či osobním preferencím uživatelů. Jednotlivé základní prvky je možné vyrábět z materiálů rozličných vlastností i barevností, tvarovat je různými způsoby a vzájemně je kombinovat.

„Každé svítidlo v sobě ukrývá mnoho dalších. Je možné po čase udělat například z jednoho svítidla dvě nebo změnit jeho tvar, zvětšit jej nebo zmenšit. Jedno pověsit ke stropu a druhé použít třeba na zem. Je to taková otevřená kombinační hra. Stejně jako u stavebnice, žádné řešení není špatně.“ Vysvětluje autor tohoto konceptu designér Tomáš Hovorka.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum