Studuj, pracuj, cestuj

Studuj, pracuj, cestuj v Evropské unii

Studuj, pracuj, cestuj

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Na tyto otázky Vám pomůže odpovědět seminář, který připravilo Eurocentrum Karlovy Vary ve spolupráci s Vysokou školou Karlovy Vary.  Pod názvem "Studuj, pracuj, cestuj v Evropské unii“, se koná ve středu 30.10.2013 od 12:00 do 14:00 v aule Vysoké školy Karlovy Vary (T.G. Masaryka 3).

Cílem semináře je seznámit studenty karlovarské vysoké školy, ale i studenty středních škol, s právy občana v Evropské unii a poskytnout snadnější orientaci v oblasti volného pohybu osob. Na toto téma mj. zástupci z agentury EURES, která poradí jak nejlépe získat práci v zahraničí a jak se vypořádat s byrokratickým kolečkem, z agentury Europass, která poradí jak na životopis, a také zástupce z Úřadu vlády ČR.

Pravidelně od roku 1983 vyhlašuje Evropská unie takzvané Evropské roky,  jejichž cílem  je  podněcovat celospolečenskou  diskusi o významných evropských tématech.

Letošní rok byl vyhlášen Evropským rokem občanů. Jeho cílem je ukázat veřejnosti výhody a možnosti evropského občanství.

Nejviditelnější výhodou evropského občanství je volný pohyb v EU. Díky členství v Unii dnes můžeme pracovat, žít i cestovat po všech členských státech bez omezení. Není to nic těžkého.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum