Slavnostní otevření Zámecké věže

27. 6. 2022 | UNESCO, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Po odbíjení zvonů v kostele Máří Magdaleny přesně ve dvanáct hodin, zazněla v Zámecké věži fanfára, kterou zahráli čtyři trombonisté z Karlovarského symfonického orchestru. V prvním patře věže je k vidění nově vybudovaná interaktivní expozice tři D, která působí emocí karlovarského duchovního zrcadla.

V úvodu přivítala hosty primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Měla radost, že se letos podařilo otevřít Vřídelní kolonádu a zároveň Zámeckou věž. Oznámila, že se slaví první výročí, kdy Karlovy Vary byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkové lázně patří mezi jedenáct lázeňských měst, ze sedmy evropských zemí, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCA pod značkou “SLAVNÁ LÁZEŇSKÁ MÍSTA EVROPY”.

Po historické přednášce o Zámecké věži byla slavnostně přestřižena páska.

Na Zámeckou věž se hosté dostanou také z Lázeňské ulice výtahem. Součástí prohlídky byl historický sklep pocházející z období založení města Karlem IV. Před čtyřmi roky město ukončilo dlouhodobý pronájem, kdy Zámeckou věž využíval soukromý vlastník jako restauraci. Přípravné práce a studii, která se z části naplnila zahájil bývalý náměstek primátora Michal Riško.

Zdroj: https://karlovarskelisty.cz/slavnostni-otevreni-zamecke-veze/

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum