Radosti a strasti prvních kosmonautů

přednáška

Místo

Hvězdárna

Vstupné

200 Kč / 150 Kč / 80 Kč

Program bez nutnosti registrace předem

První člověk obletěl naši planetu 12. dubna 1961. Krátce po něm se na hranici vesmíru začali vydávat další a další odvážní průzkumníci a brzy se nezastavili pouze na zemské oběžné dráze. S čím se museli potýkat první astronauti? Jejich skoky do kosmu rozhodně nebyly procházka růžovou zahradou.

První lidé ve vesmíru se okamžitě stávali národními i celosvětovými hrdiny. Jejich úspěchy byly ale tvrdě vybojované a odpracované, rozhodně nebyly zadarmo. První lety do vesmíru představovaly nezanebatelné riziko. Vědci, konstruktéři a technici byli rádi, že se jejich kosmické lodě vůbec bezpečně vznesly a přistály. O nějakém pohodlí pro posádku vůbec nemohla být řeč. Veškerý komfort se omezil pouze na nezbytné podmínky pro přežití, dýchatelný vzduch, přiměřenou teplotu, snesitelný tlak... Teprve s delšími lety se začalo myslet na stravu kosmonautů a další životní pochody.

Co to obnášelo být astronautem v počátcích dobývání vesmíru? Zvládli byste kosmonautický výcvik? Co prožívali první muži v raketách? Na všechno odpoví odborný pracovník a lektor hvězdárny Jaroslav Maxa.

Další informace, akce a podrobný ceník najdete na našem webu astropatrola.cz. Platba je možná pouze v hotovosti na místě v Kč. Na tento program je možné uplatnit vstup zdarma s Karlovy VARY REGION CARD. Program v češtině.

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum