Pozorování hvězdné oblohy

Místo

Hvězdárna

Vstupné

260 Kč / 180 Kč / 110 Kč

Každý den „Hvězdy na telefon“

Zavolejte kterýkoli den mezi 13. a 16. hodinou na telefonní číslo 357 070 595 a dohodněte si večerní pozorování hvězdné oblohy největším dalekohledem na Karlovarsku. Nezávazná registrace předem se přímo v den zájmu o pozorování provádí kvůli možnosti oboustranné komunikace ohledně aktuálního počasí. Přibližně 90 minut před začátkem pozorování pak dostane registrovaný zájemce sms zprávu, zda se pozorování uskuteční či nikoli a také přesnější informace podle aktuální situace.

Večerní pozorování v tomto období začínají kolem 21:00 a trvají obvykle 1,5 až 2 hodiny. Jsou vhodná pro starší 11 let. V případě, že je na večerní obloze dobře pozorovatelný Měsíc, lze program zahájit dříve jako pohádkové pozorování především pro děti 5-10 let. 

Upozorňujeme, že nejvhodnější pro pozorování hvězdné oblohy jsou noci bez oblačnosti, bez vysoké vzdušné vlhkosti, oparu apod. a současně bez rušivého Měsíce ve dnech kolem úplňku. I samotný pohled dalekohledem na Měsíc v období úplňku není příliš působivý.

Registrace k pozorování je zdarma, lze ji zrušit 60 minut před začátkem, vstupné na místě bez příplatku.

Nabízíme také možnost využít večerní (noční) let z našeho kosmodromu a vidět noční oblohu z paluby kosmické lodi. Program lze směle nazvat individuálním planetáriem. Cesta zaměřená na prohlídku oblohy končí na orbitě Měsíce. Mimořádné večerní starty jsou označené jako V1 C - POZNEJ SOUHVĚZDÍ NOČNÍ OBLOHY a pořádáme je prakticky každý večer za jakéhokoli počasí. Registrují se přes formulář na našem webu. Zážitek nezatažené oblohy ze zemské orbity doporučujeme dospělým a dětem od 5. třídy ZŠ.

Další informace, akce a podrobný ceník najdete na našem webu astropatrola.cz. Platba je možná pouze v hotovosti na místě v Kč. Na tento program je možné uplatnit vstup zdarma s Karlovy VARY REGION CARD. Program v češtině.

Termíny

1. 1. 2023 do 30. 12. 2023

 

Nutná registrace v den pozorování mezi 13. a 16. hodinou na tel. 357 070 595

Zavřeno 24. a 31. prosince

 

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum