Pozorování hvězdné oblohy

S TURISTICKOU KARTOU, POHODLNĚ

Turistická karta Karlovy VARY REGION CARD

Získat

Místo

Hvězdárna

Vstupné

260 Kč / 180 Kč / 110 Kč

Každý den „Hvězdy na telefon“

Zavolejte kterýkoli den mezi 13. a 16. hodinou na telefonní číslo 357 070 595 a dohodněte si večerní pozorování hvězdné oblohy největším dalekohledem na Karlovarsku. Nezávazná registrace předem se přímo v den zájmu o pozorování provádí kvůli kapacitě pozorovatelny a možnosti oboustranné komunikace ohledně aktuálního počasí. Přibližně 90 minut před začátkem pozorování dostane registrovaný zájemce sms zprávu, zda se pozorování uskuteční či nikoli a také přesnější informace podle aktuální situace. 

Večerní pozorování začínají v tomto období kolem 23:00 (po úplném setmění) a trvají obvykle 1,5 až 2 hodiny. Jsou vhodná pro starší 11 let. V případě, že je na večerní obloze dobře pozorovatelný Měsíc, lze program zahájit přibližně o hodinu dříve jako pohádkové pozorování především pro děti 5-10 let. 

Upozorňujeme, že nejvhodnější pro pozorování hvězdné oblohy jsou noci bez oblačnosti, bez vysoké vzdušné vlhkosti, oparu apod. a současně bez rušivého Měsíce ve dnech kolem úplňku. Ani pohled dalekohledem na Měsíc v období úplňku není příliš působivý. 

Registrace k pozorování je zdarma, lze ji zrušit 60 minut před začátkem, vstupné na místě bez příplatku.

Nabízíme také možnost využít večerní (noční) let z našeho kosmodromu a vidět noční oblohu z paluby kosmické lodi. Program lze směle nazvat individuálním planetáriem. Mimořádné večerní starty pořádáme je prakticky každý den za jakéhokoli počasí. Registrují se přes formulář na našem webu. Zážitek nezatažené oblohy ze zemské orbity doporučujeme dospělým a dětem od 5. třídy ZŠ.

Další informace, akce a podrobný ceník najdete na našem webu astropatrola.cz. Platba je možná pouze v hotovosti na místě v Kč. Na tento program je možné uplatnit vstup zdarma s Karlovy VARY REGION CARD. Program v češtině.

Termíny

1. 1. 2024 do 30. 12. 2024 23.45

 

Nutná registrace v den pozorování mezi 13. a 16. hodinou na tel. 357 070 595

Zavřeno 23. - 26. a 31. prosince

 

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum