Plán bazénového centra: padesátka s tribunou

2. 2. 2024 | Sport, Z Karlových Varů, Zdraví a lázeňství

Vybudovat certifikovaný padesátimetrový bazén je v plánu v Karlových Varech. Měl by vzniknout ve venkovním areálu Bazénového centra. Magistrát doufá, že se na akci podaří získat dotaci z Národní sportovní agentury.

Pokud město dotáhne projekt do zdárného konce, vyřeší hned dva problémy najednou. Zvýší se kapacita venkovního koupaliště, kam se rekreační plavci v letních měsících horko těžko vejdou, profitovat z nového bazénu budou ale i sportovci.

„Ti by tak měli k dispozici jediný certifikovaný padesátimetrový bazén v kraji s osmi plaveckými drahami a tribunou pro 250 diváků,“ řekl náměstek primátorky Miroslav Vaněk. Vzniknout by měl nad stávající pětadvacítkou, která má pouze tři dráhy. „Zbytek bazénu je spíš brouzdaliště,“ konstatoval náměstek. V současné době se rodí studie. Hotová bude v březnu. „Na jaře pak přijde na řadu projekt pro územní rozhodnutí, který už by měl obsahovat první rozpočet,“ podotkl náměstek.

Program, který vyhlásí Národní sportovní agentura, umožňuje získat dotaci až 80 procent nákladů. Šance na ni je podle Vaňkova názoru velká. „Pokud ji získáme a projekt posvětí zastupitelstvo, mohli bychom v příštím roce stavět,“ doplnil náměstek s tím, že Národní sportovní agentura vypíše program na podporu výstavby venkovních sportovních bazénů na podzim.

Z dlouhodobějšího hlediska jsou plány města s lokalitou v Tuhnicích daleko ambicióznější. Cílem je vytvořit zde území v majetku Karlových Varů plné sportovišť. „Bavíme se ale o horizontu dvou desítek let,“ upozornil Vaněk. Cíli ovšem zatím brání fakt, že ne všechny budovy a pozemky patří městu.

„Nevlastníme sportovní halu u atletického hřiště a vilu s ubytovnami nad stadionem. Soukromníkovi patří také pozemek bývalého fotbalového hřiště v sousedství bývalého areálu Kattenbeck,“ vypočetl primátorčin náměstek.

Zástupci města by podle něj s majiteli popsaných nemovitostí jednali o možnosti směny. „Vize je taková, že by zde vznikl scelený soubor sportovišť pod jednotnou správou. Tu by měla na starosti KV Arena,“ dodal Miroslav Vaněk.

Zdroj: Mladá fronta DNES | Petr Kozohorský

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum