Pálení čarodejnic

Vstupné

zdarma

Malé i velké čarodějnice mají opět slet na Sokoláku. Na tradiční oslavy filipojakubské noci spojené s pálením čarodějnic budou na Sokolském vrchu ve znamení soutěží pro děti a přehlídky nejlepších masek. Chybět nebude skákací hrad, „tetování“ technikou airbrush, divadelní a hudební vystoupení. Hvězdou programu, kterým provede Kateřina Janstová, bude hvězda moderní country music, kytarista a zpěvák Karel Kahovec se skupinou George & Beatovens. Vystoupí chvíli po slavnostním zapálení hranice ve 20:19, tedy v duchu karlovarské tradice v čase shodném s letopočtem.

Zábavné odpoledne na Sokoláku začne v 17 hodin. Pokud nemáte masku čarodějnice, můžete si ji po cestě vytvořit ve výtvarné dílně, která bude od 16 do 18 hodin otevřena v přilehlé galerii Becherova vila.


Program

Interaktivní galerie Becherova vila

16:00 – 18:00  Čarodějnická výtvarná dílna – příchozí zájemci si mohou vyrobit čarodějnické klobouky a další kouzelné doplňky (vstupné 40,- Kč)

Sokolský vrch

17:00 – 20:00  Soutěže pro děti
17:00 – 21:00  Skákací hrad a Airbrush tetování (zdarma)
17:30  Divadlo z bedny
18:30  Soutěže masek
19:00  Pěvecká třída Štěpánky Steinové
20:19  Zapálení hranice
20:30  Karel Kahovec a George & Beatovens

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Místo pálení: Sokolský vrch

Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka.

Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem.

Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat, a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých jsou ukryty poklady. Hlavním smyslem tohoto starého lidového zvyku byla pravděpodobně oslava plodnosti.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum