Otevřel se jediný letošní delší kus nové dálnice D6

1. 12. 2020 | Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů

Hned dva nové navazující úseky dálnice D6 se rozhodlo Ředitelství silnic a dálnic otevřít v poslední listopadový den. Po pondělní desáté hodině ŘSD pustilo první vozy na úsek mezi Novým Strašecím a Řevničovem a na navazují obchvat této dopravou tvrdě zkoušené obce spolu s obchvatem sousedních Krušovic. Celkem se otevřelo 9,7 kilometru nové dálnice.

Slavnostní otevření si nenechal ujít premiér Andrej Babiš ani ministr dopravy Karel Havlíček.

Úsek dálnice mezi Novým Strašecím a Řevničovem je podle mluvčího ŘSD Jana Studeckého už několik dní stavebně hotový. "Probíhat nyní již budou pouze dokončovací a administrativní práce," uvedl mluvčí. U Řevničova ještě v příštím roce nechá ŘSD postavit kruhový objezd v místě, kde se kříží nynější silnice I/6 a nově vybudovaná silnice I/16. Součástí bude i napojení na obchvat. Zatím je zde klasická křižovatka. "Okružní křižovatka bude dokončena do konce června 2021," dodal mluvčí.

Stavba obou úseků začala v roce 2017. Jde o investici v celkové hodnotě téměř dvě miliardy korun bez DPH. Část nákladů by měla pokrýt evropská dotace.

"Vzhledem k neustále rostoucím dopravním intenzitám je již současná silnice I/6 z hlediska bezpečnosti i plynulosti dopravy nevyhovující, a bude proto v celé svojí délce nahrazena dálnicí D6. Kromě dvou dnes zprovozňovaných úseků realizujeme také pětikilometrový obchvat Lubence, který řidičům otevřeme začátkem druhé poloviny příštího roku," představil nejbližší plány na dobudování dálnice D6 generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Na všech zbývajících úsecích D6 podle něj probíhá intenzivní příprava.

Příští rok by tedy mohla začít stavba zbývajících tří středočeských úseků karlovarské dálnice D6. Nejdál postoupila příprava u Krupé, další úseky jsou u Hořesedel a Hořoviček. ŘSD předpokládá, že by měly být hotové v roce 2024.

Na úsek u Krupé už ŘSD vypsalo tendr, práce by měly začít v první polovině příštího roku. "Stavba délky 6,45 km navazuje na stavby D6 u Řevničova," uvedl Mátl. Hodnota zakázky je podle něj zhruba 1,9 miliardy korun.

Kompletní dostavba dálnice D6 mezi Prahou a Chebem je zásadní pro několik regionů. Zbývá ale také postavit ještě několik úseků v Karlovarském kraji.

Na dálnici je aktuálně ve výstavbě ještě třetí úsek, pětikilometrový obchvat Lubence v Ústeckém kraji. Ten by měl být hotový v polovině příštího roku.

Celá dálnice z Prahy přes Karlovy Vary a Cheb na hranice s Německem má měřit 168 kilometrů, v provozu je 76 kilometrů (dalších 8 km jako čtyřpruhová I/6). Nejstarším je úsek Kačice - Nové Strašecí, který byl otevřen v roce 1985.

D6 je zařazená do sítě mezinárodních silnic jako tah E48, spojuje hlavní město Prahu s průmyslovou aglomerací v severozápadní části republiky a s lázněmi - Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi, Jáchymovem a Františkovými Lázněmi. Je vedena z hlavního města ve směru Nové Strašecí - Karlovy Vary - Sokolov - Cheb až na hranice s Německem.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/otevira-se-jediny-letosni-d...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum