Na rozvoj cyklistické infrastruktury míří přes 5 milionů korun

27. 6. 2023 | Sport, Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů

​Karlovarský kraj je skvělým místem pro cyklisty. Na kola usedají nejenom cyklističtí nadšenci a matadoři, ale stále častěji také turisté, kteří se vydávají objevovat krásy našeho regionu.

Vedení našeho regionu si je toho velmi dobře vědomo, a proto každoročně vyhlašuje dotační program, jehož účelem je podpora projektů směřujících k budování a údržbě cyklistických tras a stezek, doprovodné infrastruktury, projektových dokumentací a rozvojových materiálů. Letos budou v rámci tohoto titulu podpořeny žádosti v hodnotě téměř 5,2 milionu korun.

„V letošním roce jsme obdrželi celkem 22 žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje. Na realizaci neinvestičních aktivit to byly projekty za více než 3,1 milionu korun, na investiční akce pak bylo zažádáno přes 2 miliony korun. Vzhledem k tomu, že jsme pro letošek měli v rozpočtu na tento dotační titul připraveno 6 milionů korun a celková alokace programu nebyla vyčerpána, poskytneme požadované částky jednotlivým žadatelům v plné výši. Návrh na rozdělení dotací odsouhlasili zastupitelé na svém pondělním zasedání,“ uvedl uvolněný člen zastupitelstva Karlovarského kraje Pavel Čekan.

Výše dotace v jednotlivém případě směla činit u neinvestičních aktivit maximálně 300 tisíc korun, u investičních akcí pak až 1 milion korun. Z prostředků Karlovarského kraje bude například hrazena pravidelná údržba cyklostezek na území statutárního města Karlovy Vary, dopracována bude také projektová dokumentace k cyklostezce ve směru Chodov – Božičany - Nová Role nebo k cyklostezce Velká Hleďsebe – Valy. Opravy se rovněž dočká povrch cyklostezky mezi Kolovou a Hájemi. Dotace budou mimo jiné využity i na nákup cyklistického mobiliáře v Kraji živých vod na Tepelsku nebo na pořízení dobíjecích stanic pro elektrokola v Merklíně a Plesné.

Informovala Veronika Svobodová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

Zdroj: http://www.karlovarskenovinky.cz/zpravy/regiony/na-rozvoj-cyklisticke-in...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum