Na koupalištích v Karlovarském kraji chybí brigádníci

23. 5. 2023 | Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů

Provozovatelé přírodních koupališť v Karlovarském kraji už pomalu vyhlíží začátek letní sezony. Momentálně dokončují nejrůznější přípravy. Patří mezi ně i shánění brigádníků.

Některá přírodní koupaliště se na zahájení sezóny teprve připravují, jiná už provoz zahájila, většinu ale spojuje jedna věc. Neustále hledají potřebné brigádníky, kterých je málo. Problém s tím mají každoročně taky provozovatelé v Karlovarském kraji, například na koupališti Michal v Sokolově.

„Je to velmi aktuální. Na celou letní sezonu sháníme brigádníky na pozici pokladního, plavčíků a mistra plavčího,“ uvedl jednatel koupaliště Jiří Štěpán. Právě plavčíci jsou potřeba, aby dohlíželi na bezpečnost u vody. Jejich shánění je ale obtížné, musí mít totiž speciální kurz. Najít personál musí do 1. června.

Volnočasový areál Rolava v Karlových Varech, který je už v plném provozu, má zatím tři brigádníky, potřeboval by jich ale pětinásobek. „Dá se říct, že sháníme lidi od března. Snažíme se oslovit také mládež, která u nás loni a předloni pracovala. Moc se nám nedaří,“ říká za provozovatele Simona Vránová.

Pokud by se nepodařilo sehnat dostatek brigádníků, museli by je částečně zastoupit stálí zaměstnanci koupališť.

Zdroj: https://vary.rozhlas.cz/na-koupalistich-v-karlovarskem-kraji-chybi-briga...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum