Mystic um

fotografie Jana Picky

Mystic um

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Vernisáž 4.10. v 17:00

Jan Picka (nar. 1953), rodák z Plzně, se věnuje výtvarné fotografii intenzivně od roku 2011, kdy také absolvoval několik kurzů a hlavně, stejně jako mnoho amatérů, postupně přechází od klasické analogové fotografie k digitálnímu zpracování. Od roku 2011 se věnuje převážně výtvarné fotografii, kdy navazuje na fotografování ze sedmdesátých a osmdesátých let. Tehdy fotografoval zejména s kinofilmovými fotoaparáty značky Zenit a Practica, byl členem Svazu československých fotografů.

V roce 2011 začínal s digitální zrcadlovkou Olympus, nyní fotografuje převážně se zrcadlovkou Nikon. První tematicky zpracovaná výstava se jmenovala Život stromů. Byla uvedena v roce 2012 v plzeňském regionu: Přešticích, Tachově, Stříbře a Plzni. Následovaly výstavy Spectrum a Fotografia (2013), kde se jíž objevily některé náměty pozdějších výstav Mystic. V roce 2014 byla uvedena v galerii stříbrského muzea společná výstava rodáka malíře Jana Rybeckého a fotografa Jana Picky pod názvem DuoJanel. Malířské a fotografické pojetí přírodní tématiky vytvořilo originální spojení, které bylo návštěvníky velmi oceněno.

Další výstava již nesla název Mystic. Byla prezentována v průběhu roku 201 v Plzni a posléze v Přešticích a ve středočeském Berouně. Následující rok vystavoval Jan Picka své fotografie ve stříbrské galerii spolu s díly nevidomé sochařky Mariany Machalové. Výstava s názvem Mystic nabídla další zajímavou vazbu tentokrát sochařské tvorby a fotografie. Další výstavy nesou název Romantic a jsou prezentovány v Plzni, Berouně, Stříbře a Tachově. V roce 2016 autor vystavuje v Plzni a Tachově svoji portrétní fotografickou tvorbu s názvem Portréty.

Výstava Mystic um je jakousi nadstavbou či spíše pokračováním námětů s duchovní tematikou a bude poprvé vystavena v galerii Duhová paleta v Karlových Varech.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum