Muzeum Karlovy Vary připravilo výstavu pod širým nebem

8. 1. 2021 | Tipy a rady, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Muzeum Karlovy Vary připravilo výstavu "Pan Muzeum" pod širým nebem na Linhartu.

Muzeum Karlovy Vary připravilo výstavu u příležitosti 70. narozenin PhDr. Stanislava Burachoviče - "Pan Muzeum". Výstava je instalována pod širým nebem a lidé, kteří v současné době prahnou po kulturních zážitcích, se tak mohou vydat na Svatý Linhart, kde je expozice k vidění.

Souvislost s touto osobností není náhodná. Právě život pana Bucharoviče je totiž s karlovarským muzeem velmi úzce spjat, a to do takové míry, že se jeho jméno stalo pro instituci téměř synonymem. Stanislav Burachovič byl v muzeu zaměstnán od roku 1976 jako odborný pracovník, historik, až do konce roku 2017. Pracoval na desítkách úspěšných výstav a knih a napsal nepočítaně odborných i popularizačních článků. Vždy ochotně a zapáleně sděloval informace o Karlových Varech a celém jeho rodném kraji všem, kdo chtěli naslouchat. Zasloužil se také o vznik tradičního Historického semináře Karla Nejdla.

Muzeum Karlovy Vary chce Stanislavu Burachovičovi při příležitosti jeho 70. narozenin formou výstavy alespoň symbolicky veřejně poděkovat. Návštěvníky výstavy nečeká výčet všech oslavencových nehynoucích zásluh, jeho osobnost muzeum představuje očima přátel a spolupracovníků.

Výstava je netradičně instalována pod širým nebem, a to na základě spolupráce s Lázeňskými lesy. Zhlédnout ji tak můžete na Svatém Linhartu až do 28. února 2021.

Zdroj: karlovarskenovinky.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum