Mezinárodní hudební festival J.C.F. Fischera

6. ročník

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

různé

Festival se koná pod záštitou Mgr. Filipa Michaela Štojdla, Plzeňského biskupa Církve československé husitské; Mons. Tomáše Holuba, Plzeňského biskupa Římskokatolické církve; Ing. Jana Bureše, starosty města Ostrov

Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera je významnou kulturní událostí nejen západočeského regionu. Festival si vetkl do názvu jméno barokního skladatele, rodáka z města Krásno, a zásadním způsobem se zasazuje o renesanci tvorby tohoto barokního mistra.

Významné místo v dramaturgii festivalu zaujímají varhanní koncerty. Té části především českého publika, které upřednostňuje kvalitu festivalových koncertů před kvantitou tzv. „turistických koncertů“, chceme představit krásná místa a cenné nástroje, kterými tento kraj oplývá, stejně jako bohatství hudební literatury zprostředkované špičkovými domácími i zahraničními interprety. Během minulých ročníků se na festivalu představili významní čeští i zahraniční umělci, byli to mimo jiné - Marek Eben, Josef Somr, Jiří Bárta, Alfred Strejček, Jaroslav Tůma, Stefan Engels, Musica Florea, Rastatter Hofkapelle, Waclaw Golonka, Claudio Mansutti, Kristina Fialová, Pavel Svoboda, Vojtěch Spurný, Marie Fajtová, Lucie Kaňková,  Capella Regia, Barocco sempre giovane a Karlovarský symfonický orchestr.

Výtěžky z koncertů festival věnuje na další činnosti v oblasti kultury a umění jako je podpora uměleckého vzdělávání dětí, opravy varhan atd. 

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Program bude zveřejněn na začátku března.

Předprodej vstupenek bude zahájen 4. 5. 2020.

Více informací o festivalu naleznete na ioff.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum