Mezinárodní filmový festival

4. 6. 2013 | MFF Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách, Locarnu, San Sebastiánu, Montrealu, Šanghaji nebo Tokiu zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů). Mezi filmaři, buyery, distributory, sales agenty a novináři je považován za nejdůležitější událost ve střední a východní Evropě vůbec.

Festival představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. MFF Karlovy Vary je určen laické i odborné veřejnosti a nabízí svým návštěvníkům pečlivě koncipovaný program, kvalitní zázemí a široký servis služeb.

https://www.kviff.com/cs/o-festivalu/profil-festivalu

Významní hosté

Každoročně navštěvují festival význačná jména stříbrného plátna. V posledních letech např. Miloš Forman, Robert de Niro, John Travolta, Oliver Stone, Alan Alda, Michael Douglas, Steve Buscemi, Johnny Depp, Mel Gibson, John Travolta či Salma Hayek.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum