Mezinárodní filmový festival

4. 6. 2013 | MFF Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je pořádán pravidelně již od roku 1946. Jedná se o festival, který nese označení A-festival, což ho řadí mezi nejvýznamnější a nejlepší mezinárodní festivaly.

Festival procházel od svého vzniku všemi historickými období stejně, jako celé Československo a později Česká republika. Komunistický režim ho využíval ke své propagandě, po pádu komunismu mu hrozil téměř krach a pád do propadliště dějin. Nakonec byl zachráněn za pomoci Města Karlovy Vary, Ministerstva kultury a Grandhotelu Pupp. Prezidentem se od roku 1993 stal známý Český herec Jiří Bartoška. Programovou ředitelkou Eva Zaoralová. Především tato dvě jména se přičinila o kvalitu a růst festivalu a jeho zařazení mezi významné kulturně-společenské události začátku léta.

Významní hosté

Každoročně navštěvují festival význačná jména stříbrného plátna. Miloš Forman, Robert de Niro, John Travolta, Oliver Stone, Alan Alda, Michael Douglas, Steve Buscemi či Salma Hayek. To jen několik významných hostů z posledních let.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum