Karlstadt - pohled do historie Varů

6. 5. 2024 | Historie, Z Karlových Varů

Soukromá sbírka Karlstadt představuje jedinečný projekt Karla Chotka, vášnivého sběratele a obdivovatele Karlových Varů. Tato sbírka je nejen výrazem jeho lásky k tomuto lázeňskému městu, ale ukazuje také bohatství historie, kultury a umění spojené s Karlovými Vary a jejich okolím. Návštěvníci zde mohou obdivovat porcelán, sklo, předměty z vřídlovce a mnoho dalšího, co tento kraj nabízí.

Součástí místa je první originální karlovarská prodejna, kde mohou zákazníci objevit širokou škálu autentických karlovarských výrobků, které odrážejí bohatou historii a tradice tohoto regionu. Najdou zde například umělecký porcelán od karlovarského výtvarníka Michala Špory či porcelánové šperky od Lenky Malíské, a dalších talentovaných umělců z Karlových Varů. Kromě toho zde budou k dostání tradiční karlovarské oplatky, které jsou oblíbenou místní lahůdkou, nesmí chybět ani Becherovka nebo voda Mattoni. 

Jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky bude možnost zakoupit si originální karlovarskou kosmetiku a především pravý vřídelní pramen v unikátní lahvi, která byla vyrobena dle původní kameninové předlohy z 19. století. Pro milovníky dobrého piva bude k dispozici (dle původní receptury z r. 1892) znovu uvařené karlovarské pivo s vřídelní vodou “Weber Brau”, které se tradičně vařilo v městské části Rybáře.

Karlstadt je fascinujícím místem, které propojuje minulost a současnost Karlových Varů, nabízí autentické výrobky místních umělců a řemeslníků a představuje sběratelské skvosty tohoto úžasného lázeňského města. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí objevit bohatství a kouzlo Karlových Varů a podpořit místní umělce a řemeslníky. No a pokud chcete vidět slavný Křišťálový glóbus, hlavní cenu udělovanou na KVIFF či sochu jelena v životní velikosti, přijďte se určitě podívat.

S Karlovy VARY REGION CARD vstup volný...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum