Karlovy Vary zažijí první dobročinný knihotrh

Místo

OC Varyáda

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Knihy nepatří do smetí. To je jedno z pravidel, kterým se řídí projekt Knihomilové, který zachraňuje starší knihy před cestou do sběru a s jejich pomocí pomáhá tam, kde je to potřeba.

V pátek 24. března zamíří Knihomilové se svou akcí KnihoTrh poprvé i do Karlových Varů. V centru Varyáda si budou návštěvníci moci od 9:00 do 18:00 vybírat ze stovek knih z druhé ruky. Dvacet korun z každé knihy pak poputuje na konto devítileté Nelinky z Kraslic, která trpí kombinovaným postižením.

„Nejsme antikvariát. Prodej knih tvoří menšinu našich aktivit, ale je to důležitá součást, jelikož ostatní aktivity od skladování, přes provoz knižní záchranky až po podporu mladých autorů, je třeba z něčeho financovat,“ uvádí zakladatel Knihomilů, Igor Dostál.

S tzv. Knižní záchrankou jezdí po celé republice a bezplatně odváží knihy od lidí, kteří by je jinak vyhodili. „Obvykle si nás volají k pozůstalostem, ale často jezdíme i do knihoven či antikvariátů. Se záchrankou najezdíme ročně tisíce kilometrů opravu po celé republice. Pro knihy jsme byli například ve Vsetíně, Hodoníně, Brně, Praze Příbrami i Chebu,“ vypočítává Dostál.

Více informací na https://varyada.cz/novinky/karlovy-vary-zaziji-prvni-dobrocinny-knihotrh

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum