Karlovy Vary zahájí v příštích dnech rekonstrukci atletického stadionu

2. 11. 2022 | MMKV, Sport, Z Karlových Varů

Rekonstrukce Atletického stadionu Karlovy Vary začne v průběhu listopadu. Včera byl za účasti zástupců vedení města a zhotovitele, společnosti Sport Construction, s.r.o., zahájen proces předání staveniště. Pro rekonstrukci centrálního sportoviště v Tuhnicích zvolilo město formu Design&Build (Vyprojektuj a postav), kdy zhotovitel vypracuje projektovou dokumentaci a následně provede i samotnou realizaci.

„Včera jsme se přímo na stadionu setkali se zástupci zhotovitele, abychom prodiskutovali další scénář postupu. Projektově, technicky i kapacitně je vše připraveno, aby mohla již brzy začít samotná rekonstrukce. První technika začne odstraňovat stávající povrchy v průběhu listopadu. Zároveň finišujeme s podáním žádosti o dotaci od Národní sportovní agentury. Při předpokládaných nákladech ve výši téměř 38 milionů korun (bez DPH) by až 70 procent takzvaných způsobilých výdajů mohla pokrýt právě dotace NSA. Nicméně rekonstrukci stadionu jsme připraveni financovat i čistě z vlastních zdrojů, protože současný stav atletického oválu a sektorů je již na hranici únosnosti,“ upřesňuje náměstek primátorky města pro oblast majetku Miroslav Vaněk.

Na ploše stadionu v Tuhnicích bude vybudován úplně nový atletický ovál a sektory s parametry, které budou odpovídat kritériím pro pořádání krajských i celorepublikových atletických soutěží. Revitalizací projde i vnitřní travnatá plocha. „Stejně jako dosud, i nadále počítáme s tím, že vedle stovek atletů registrovaných ve dvou karlovarských klubech budou stadion pro svou přípravu využívat sportovci z mnoha dalších sportovních oddílů. Proto je součástí rekonstrukce i revitalizace vnitřní travnaté plochy, která dostane umělou závlahu. Nebude plnit jen funkci dopadové plochy pro vrhačské disciplíny, ale vznikne zde i fotbalové hřiště,“ dodává Miroslav Vaněk.

Běžecký ovál bude rozšířen na osm drah, sprinterská rovinka jich bude mít devět. Přímo v dráze bude zabudován elektronický měřící systém. Po obou stranách rovinek budou vybudovány sektory na skok do dálky. Jejich doskočiště dostanou pryžové bezpečnostní obrubníky, které minimalizují riziko poranění při pádu na hranu. V severní části plochy (u hlavního vstupu na stadion) vznikne nový sektor pro technické disciplíny, jako jsou skok o tyči, hod oštěpem a vrh koulí. V jižní části plochy budou vytvořeny sektory pro skok do výšky a hody diskem a kladivem.

Společnost Sport Construction, s.r.o., která bude rekonstrukci karlovarského sportoviště provádět, má na svém kontě řadu podobných projektů. Podílela se například na rekonstrukcích atletických stadionů v Rumburku, Staré Boleslavi nebo Banské Bystrici. Obnova Atletického stadionu Karlovy Vary by měla být hotova v září 2023.

Tisková zpráva
Magistrát města Karlovy Vary

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum