Karlovy Vary jsou městem zážitků – Vašich zážitků!

3. 6. 2020 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Nechcete nebo nemůžete letos k moři? Nevadí! V Karlových Varech Vás čeká moře aktivit, ze kterých si vyberete i Vy.

Nejslavnější české lázeňské město se v letošním roce dramaticky změnilo. Žádný filmový festival ani zahraniční hosté. Přesto si dovolíme tvrdit, že letos můžete zažít ty vůbec nejlepší Vary. Těšit se můžete na bohatý kulturní program po celé léto. Celodenní programy pro děti, aby si i rodiče na dovolené opravdu odpočinuli. Turistickou kartu Karlovy VARY REGION CARD, díky které za atrakce a vstupy nebudete platit, či je získáte se slevou. A v neposlední řadě VARY°Voucher a akční balíčky hotelů, díky kterým Vás dovolená vyjde na pár korun.

Co na Vás čeká v podobě rozsáhlého kulturního programu? Mimo jiné moře hudby! Poslechnout si můžete jak na lokální hudební kapely, tak přední umělce z celé České republiky. V lázeňském centru najdete hned tři pódia, na kterých budou denně probíhat hudební produkce. Co by byly karlovarské kolonády bez Karlovarského symfonického orchestru? Letos v létě ožijí kolonádními koncerty každé odpoledne v půl páté. Velkým tahákem letošního léta budou komentované prohlídky města z pera karlovarského herce a scénáristy Viktora Braunreitera a v provedení jeho divadelního spolku.

Na své si přijdou i aktivnější návštěvníci. Zařazeny jsou dvakrát týdně tréninky Nordic Walking pod vedením zkušených profesionálních trenérů. A Vary mají přichystány i příměstské tábory pro Vaše děti, abyste si v klidu mohli užít moře zdraví v podobě koupelí, masáží, zábalů, plavání a dalších skvělých procedur, které místní hotely nabízejí. O Vaše ratolesti se postará více než 10 specializovaných společností, které dětem nabídnou pestré programy. Společně s nimi se pak odpoledne můžete v moři zeleně lázeňských lesů kochat mořem výhledů z místních rozhleden nejen do údolí říčky Teplé. Všechny tipy, doporučení, kulturní kalendář, přehled příměstských táborů a mnoho dalšího naleznete na webu Město zážitků.

Říkáte, že Karlovy Vary jsou drahé? Nenechte se mýlit, není tomu tak! Letošní sezóna je opravdu jiná. Od základu. O peníze jde až na prvním místě. Město Karlovy Vary proto jako první v České republice přichystalo pro své hosty slevové pobytové vouchery a ve formě slevy až 5000,- Kč přispívají na pobyty každému, kdo si chce letos Karlovy Vary opravdu užít… Je to jednoduché. Svůj voucher si můžete i Vy vygenerovat na VARY°Voucher a uplatnit slevu u více než 70 poskytovatelů ubytování. Z nabídky pobytových balíčků si určitě vyberete právě ten Váš!

Přes všechny letošní změny zůstávají Karlovy Vary i nadále hlavní lázeňskou destinací. Vedle již klasických a stále velmi žádaných léčebných pobytů s jasnou indikací nemocí zažívacího traktu, především tedy jater a žlučníku nebo cukrovky, se mnozí lázeňští lékaři začínají soustředit na preventivní léčbu. Slova přední české balneoložky, Prim. MUDr. Milady Sárové, hlavní lékařky hotelu Prezident to potvrzují: „Je opravdu velmi příjemné starat se o zdraví našich pacientů. Mnozí z nich se stali mými přáteli a jezdí do Karlových Varů utužovat své zdraví opakovaně každý rok.“ A má v tomto ohledu pravdu. Naše imunita je nejvíce tvořena střevní mikroflórou. Dokud pitnou kůru neokusíte osobně, asi neuvěříte, jaký může mít opravdu blahodárný vliv na celkovou imunitu. V Karlových Varech nestačí strávit prodloužený víkend. Ten si tu můžete bezpochyby také užít. Ale alespoň týdenní léčebný pobyt Vám teprve ukáže všechny možnosti západočeské lázeňské metropole.

Tak na nic nečekejte a už plánujte svou dovolenou v malebných a jedinečných Karlových Varech. Čeká Vás moře zážitků!

www.mestozazitku.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum