Karlovarští symfonici připravují další on-line koncerty a těší se na živé publikum

18. 1. 2021 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Po velmi zdařilých koncertech s Ewou Farnou, Adamem Plachetkou nebo vánočním koncertu pro město Cheb, pokračuje Karlovarský symfonický orchestr v práci i během přísných vládních restriktivních opatření. Hudebníci se ale nemohou dočkat otevření sálů a potlesku publika.

"Podobně jako v dalších oborech živého umění i na náš orchestr má situace spojena s epidemií koronaviru zcela zásadní dopady. Musíme se obejit bez toho, co je pro naši práci nejpodstatnější – našeho publika……. Nicméně věříme a doufáme, že s pomocí ze strany státu se krizi podaří překonat bez zásadnějších zásahů do stavu orchestru," popisuje aktuální situaci Petr Polívka, ředitel Karlovarského symfonického orchestru.

Ten dále konstatoval, že naplánované koncerty do této sezony orchestr postupně ruší. Orchestr ale na druhou stranu pracuje v téměř běžném formátu, ovšem bez publika a za přísného dodržovaní opatřeni, stanovených Ministerstvem zdravotnictví.

"V závěru loňského roku jsme odehráli koncerty uváděné prostřednictvím on-line streamu, a to převážně pro jiné pořadatele. Jednalo se hlavně o koncert s Ewou Farnou, Adamem Plachetkou a vánoční koncert pro město Cheb," pokračuje dále ředitel.

A prostředí internetu a sociálních sítí neopustí orchestr ani v letošním roce. V těchto dnech natáčí hudebníci několik programů z takzvaného kolonádního repertoáru a na 21. ledna připravuje orchestr koncert s dirigentem Petrem Vronským.

"Ten bude přenášen živě prostřednictvím kanálu YouTube. Podobně budeme pravděpodobně pokračovat i v únoru. Určitou zajímavostí je i příprava cyklu edukativních pohádek s Pavlou Šemberovou a Viktorem Braunreiterem. Programy ale nyní připravujeme více operativně, při sledování vývoje situace související s pandemií koromaviru a doufáme, že se stav brzy zlepší a bude možno opět přivítat publikum v našich sálech," dodal Petr Polívka.

Zdroj: karlovarskadrbna.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum