Karlovarským hlasem se stala Kateřina Lebedová

30. 11. 2022 | Kultura, Soutěže, Sport, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Osm finalistů soutěže Karlovarský hlas převedlo své umění a nadání během Koncertu finalistů, který se konal 19. 11. 2022 v Malém sále hotelu Thermal. Každý ze soutěžících zazpíval jednu píseň s vlastním doprovodem či nahrávkou a jednu s živou kapelou. Vítězkou se stala Kateřina Lebedová z Hradce nad Moravicí. Na druhém místě se umístila Tereza Smetanová z Prahy, která zároveň získala Cenu kapely. Třetí příčku obsadila Klaudie Le z Jičína. Diváky nejvíce zaujala Aneta Pávková z Prahy a rozhodli o tom, že se stala novou držitelkou Ceny diváků.

Zkušená porota čtyřicátého pátého ročníku ve složení Zbyněk Drda, Jaroslav Dolník, Beego Shea, Miroslava Lendělová a Kateřina Bodláková hodnotila vystoupení všech soutěžících jako velmi profesionální a kvalitní a rozhodování jako velmi těžké. „Nejvíc mě potěšilo, když jsem viděla vítězku tohoto ročníku Kateřinu Lebedovou, která se sice minulý rok na první příčky nedostala, ale nevzdala to a celý rok na sobě tvrdě pracovala. Všichni v porotě jsme se shodli, že její letošní výkon byl fenomenální,“ říká zpěvačka Beego Shea.

Sál uchvátila Aneta Pávková, která se doprovázela na harfu.

Večerem diváky v sále i na živém streamu na YouTube provázel Zbyněk Janíček, šéf hudební stanice Óčko STAR. Soutěžní večer zahájila svým vystoupením loňská vítězka Julie Nosková, zakončení patřilo Jaroslavu Dolníkovi s podporou karlovarského big bandu M. K. Collective pod vedením Milana Krajíce.

„Pokud jsou soutěžící ochotni přijet k nám do Karlových Varů z druhého konce republiky jako třeba naše letošní vítězka, je to pro nás jasný signál, že tato soutěž má pro mladé zpěváky smysl,“ shrnuje večer za organizátory Helena Plitzová a dodává: „Již teď se těším na další, 46. ročník.“

Vítězové soutěže

1. místo | Kateřina Lebedová, Hradec nad Moravicí
2. místo a Cena kapely | Tereza Smetanová, Praha
3. místo | Klaudie Le, Jičín

Cena diváků | Aneta Pávková, Praha

Další finalisté
Karolína Anna Bokstefflová, Praha
Ella Hakobova, Blansko
Tereza Kopecká, Prostějov
Artur Smola, Znojmo

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum