Karlovarské infocentrum nabídne služby na dvou pobočkách

7. 12. 2023 | Z Infocentra

Infocentrum města Karlovy Vary připravuje otevření dvou nových poboček. Ta první vznikne ve zrekonstruovaných Císařských lázních, kde se bude jednat o společný projekt s Karlovarským krajem. Druhá pobočka bude otevřena ve Varšavské ulici, kam se Infocentrum přestěhuje ze stávajících prostor v Lázeňské ulici.

„Chceme, aby byly služby našeho infocentra dostupnější pro turisty i obyvatele města. Proto je varianta dvou poboček na obou koncích lázeňského centra pozitivní změnou, kterou lidé určitě ocení,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Zatímco prostory v Císařských lázních jsou jasně dané, nová pobočka ve Varšavské ulici teprve vzniká. Jisté je, že se bude jednat o kontejnerový systém, který je moderní a momentálně jeho podobu, vnitřní rozložení a vybavení navrhuje Kancelář architektury města Karlovy Vary.

„Rádi bychom nové infocentrum ve Varšavské ulici otevřeli v polovině příštího roku. Je třeba vyřídit klasické stavební povolení, připravit inženýrské sítě a instalovat samotné kontejnery. Pak už zbyde jen vše přestěhovat. Věřím, že to zvládneme a nové infocentrum se bude lidem líbit,“ doplňuje primátorka.

Původně se uvažovalo o otevření nové pobočky infocentra v budově hlavní pošty. Po reorganizaci státního podniku ale není tato varianta reálná a proto přichází na řadu rychlé, dostupné a moderní řešení. 

„Budoucnost objektu, ve kterém infocentrum nyní sídlí, řešíme a zvažujeme pronájem nebo vznik galerie a ateliérů pro místní umělce,“ uzavřela Andrea Pfeffer Ferklová. 

https://mmkv.cz/cs/aktuality/karlovarske-infocentrum-nabidne-sluzby-na-d...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum