Jeden svět

27. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech

Vstupné

dle konkrétní akce

Festival Jeden svět je už více než čtvrt století jednou z neodmyslitelných součástí působení společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 přináší domácímu publiku dokumentární filmy o lidských právech z celého světa, které se promítají v desítkách měst po celé republice a také na českých základních a středních školách. Jeden svět získal čestné uznání organizace UNESCO za výchovu k lidským právům.

Jeden svět je dnes největším festivalem svého druhu na světě.

Každoročně na něj přijíždějí desítky hostů z různých zemí světa – nejen filmových tvůrců a tvůrkyň, ale také protagonistů a protagonistek a obhájců a obhájkyň lidských práv. Diskuse s nimi jsou jedním z pilířů programu.

Organizační tým také usiluje o přístupnost pro všechny divačky a diváky, včetně těch nevidomých a slabozrakých, neslyšících a nedoslýchavých nebo lidí se sníženou pohyblivostí.

Člověk v tísni vznikl v roce 1992 a dnes je jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáhá lidem v 38 zemích světa a doma se kromě pořádání Jednoho světa věnuje také vzdělávání a pomoci lidem žijícím v sociálním vyloučení.

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Kompletní program festivalu bude zveřejněn 5.3.2024 na stránkách festivalu.


Naši milí příznivci karlovarského festivalu Jeden svět,

rádi bychom vás všechny srdečně pozvali na festivalové veřejné promítání, které slavnostně zahájíme o víkendu před Velikonocemi - tedy v pátek 22. 3. 2024 v karlovarském Kině Drahomíra, které je úctyhodným partnerem festivalu již řadu let. Po úvodním slovu následuje projekce prvního filmu, poté se budete moci nechat okouzlit vybranými chutěmi zásadně vegetariánského rautu,vyrobený našimi úžasnými dobrovolníky. Večer zakončíme hudební produkcí pod taktovkou karlovarské kapely, která vás zaručeně dojme i roztančí.

Projekce festivalových filmů budou pokračovat sobotním promítáním v útulném prostředí Jakoby kavárny v Ostrově. I zde má Jeden svět velkou podporu, neboť zde probíhají každý měsíc projekce festivalových filmů z platformy Promítej i ty! a proběhlé debaty v komorním prostředí jsou zde často naprosto výjimečné. Dojmy ze sobotních projekcí filmů budete moci rozpohybovat při závěrečné hudební produkci DJ.

Nedělní festival pokračuje v ostrovské Jakoby kavárně, pondělní projekce "filmu po práci" je plánovaná v karlovarském Kině Drahomíra, které bude hostovat i naše školní promítání. Do konce března budete moci ochutnat ještě promítání s punkovým nádechem v karlovarském Výměníku. Doprovodný program ladíme a brzy se dozvíte víc.

Těšíme se na vás!

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum