Jan Becher muzeum

Expozice věnovaná Becherovce se nachází v historické budově v centru Karlových Varů

Rádi bychom Vás informovali o rekonstrukci Jan Becher Muzea v období 22.10. - 27.12.2018. Z tohoto důvodu bude naše muzeum ZAVŘENÉ. Firemní prodejna Jan Becher bude uzavřena v období 18.10. -  31.10. 2018 (1.11.2018 opět otevřeno). Znovuotevření nového muzea Becherovky bude dne 28.12.2018. Připravujeme pro Vás zcela nové zážitkové prostory a celou řadu novinek, o kterých Vás budeme průběžně informovat.


Dnešní Jan Becher Muzeum je přímo na místě bývalé továrny na Steinberkách, kde Becherovka více než sto let pramenila. Původní továrnu, odkud likér putoval do celého světa, dal roku 1867 vystavět Jan Becher (původně psáno Johann).

Jan Becher Muzeum každoročně láká tisíce milovníků bylinného likéru, kteří podlehli kouzlu Becherovky a chtějí nahlédnout do její pestré, pozoruhodné a často pohnuté minulosti, do podnětné výroby i do tajemství, která ji obestírají. Od dob svého zakladatele prošla budova nynějšího muzea postupně několika úpravami, výroba likéru modernizací a voňavý nápoj se rozproudil Becherovodem široko pod okolní domy. Původně skleněný rozvod likéru, který jednotlivá sklepení spojoval, kamenné klenby jejich stropů, prastaré sudy, skleněné křivky starých lahví i zažloutlý papír jejich etiket… to vše můžete spatřit i vy.

Chcete vidět Becherovod na vlastní oči? Přijďte k nám. Kromě expozice historických exponátů spjatých s Becherovkou navštívíte během prohlídky některé z původních výrobních a sklepních prostor, zhlédnete unikátní film natočený pro Becherovku bratry Cabanovými a ochutnáte několik specialit z muzejního baru. Na závěr můžete navštívit muzejní prodejnu a zakoupit si Becherovku, případně jinou lahev z širokého sortimentu firmy. Některé suvenýry spjaté s Becherovkou – např. výpravná kniha Tajemství třináctého pramene, exkluzivně vydaná k jejímu dvoustému jubileu – jsou k dostání pouze tam.

Otevírací doba:  Út - Ne od 9.00 do 17.00 hod.
Výklad: česky, anglicky, německy, rusky

Ceny vstupného
Dospělá osoba 120 Kč
Studenti, ZTP 60 Kč

Dítě do 18 let

30 Kč
Rodinné vstupné (2+2) 240 Kč
Rozšířená prohlídka (s prohlídkou továrny) 600 Kč

Kontakt

Tel.: +420 359 578 142
E-mail: vstupenky@jan-becher.com
Web: www.becherovka.com/cs/museum

T. G. Masaryka 57

Poloha

Mapa hotelu

Jan Becher muzeum
T. G. Masaryka 57


Muzea, výstavy, galerie

Prohlídka muzea Jan Becher 28. 12. do 31. 12.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum