Hudební festival Létofest 2019 mění lokaci, hvězdy zahrají na atletickém stadionu

16. 5. 2019 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

„Pro změnu lokace jsme se rozhodli po zralé úvaze a po dohodě s organizátorem. Od okamžiku, kdy agentura začala připravovat letošní Létofest na Rolavě, došlo v souvislosti s plánovanou výstavbou nového objektu občerstvení k výrazným zásahům do areálu. Byla odstraněna pergola pro posezení, proběhly výkopové práce, po kterých velká část plochy ještě není v takové kondici, aby odolala velkému počtu návštěvníků.

Akce jako je Létofest, tedy festival s velkou produkcí, vysokou návštěvností a především obrovskými nároky na logistickou a technickou stránku, naráží na limity a omezení samotného areálu, jeho charakter a polohu. My navíc volnočasový areál Rolava chápeme a chceme ho nadále udržovat jako relax zónu uprostřed města, kterou může doplňovat občasný a spíše komornější hudební, divadelní a další kulturní program. Dalším z důvodů změny lokace je zejména blízkost sídliště, malá kapacita parkovacích ploch a příjezdových komunikací.

Atletický stadion (AC Start) je svou polohou dostupnější pro všechny druhy dopravy, především pro organizátory, logistiku a stavbu samotného festivalu. Disponuje podstatně většími parkovacími plochami a svým charakterem je z našeho pohledu k uspořádání velkého hudebního svátku vhodnější“, vysvětluje důvody změny místa konání Létofestu 2019 v Karlových Varech primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

https://www.letofest.cz/festivaly/karlovy-vary/

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum