Glassfest 2017

17. Festival uměleckého skla

Vstupné

zdarma

Festival uměleckého skla je podobně jako v minulých letech koncipován jako pravidelná přehlídka autorského současného skla v prostorách přízemí a patra Vřídelní kolonády, kde se představí výtvarníci z ČR a z dalších zemí, tentokrát jako hosté na výstavě hlavního umělce ak. mal. Jiřího Šuhájka.

Akademický malíř, sklářský výtvarník Jiří Šuhájek je všeobecně uznávaný umělec, který ve svých čtyřiasemdesáti letech stále aktivně tvoří a vyučuje na školách. Jiří Šuhájek absolvoval vedle VŠUP v Praze – Umprum pod vedením prof. Stanislava Libenského v šedesátých letech také Royal College of Art v Londýně.

Již padesát let sklárna Moser realizuje řadu designových výrobků, které navrhl. Několikametrové sochy Jiřího Šuhájka, provedené ze skla a kovu, zdobí prostranství před sklárnou Moser, která také přislíbila podporu Festivalu uměleckého skla a letošní výstavě.

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Galerie Minea – Carlsart ve spolupráci se Správou přírodních léčivých zdrojů a kolonád v Karlových Varech, Magistrátem města Karlovy Vary a s podporou Krajského úřadu Karlovarského kraje tradičně pořádá Festival uměleckého skla – Glassfest, který se uskuteční v prostorách Vřídelní kolonády. Uměleckou kurátorkou je Mgr. Eva Hanyková, architektem expozice je Ing. Václav Kouba. Výstava je přístupná zdarma denně od 10.00 do 18.00 hod, od 2. července do 31. srpna 2017.

www.glassfest.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum